Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

Pozvánka na 3. ročník Sucholazeckého vinobraní

vloženo - 18.9.2018

Obecní úřad městské části Suché Lazce pořádá v rámci akce kulturní léto 2018 v sobotu 22.9.2018 ve středu obce u kašny od 15:00 hodin 3. ročník Sucholazeckého Vinobraní.

Program Sucholazeckého Vinobraní 2018:
Degustace vín s volným prodejem začíná od 15:00 hodin v centru obce u kašny. Ochutnavka sýrů, prodej Valašských Frgálů, opékání selátka, grilované klobásy a trampské cigára. U stánku SDH bude k dispozici také nealko, pivo a alkohol.

Nabídka vín:
Chardonnay - suché bíle 2016; Sylvánské zelené - suché bíle 2016; Hibernal - polosuchý bíle 2015; Tramín červený - polosuché bíle 2016; Rulandské šedé - polosuché bíle 2016; Zweigeltrebe rosé - růžové 2016 Merlot - suché červené 2016.

Veltlinske zelene suche bíle 2017; Sylvanske zelene suche bíle 2017; Rul. Sede polosuché bíle 2017; Ryzlink rynsky polosuché 2017; Chardonnay polosuché bíle 2017; Veltlinske cervene rane polosuché 2017; Frankovka rose polosuché růžové 2017; Svatovavrinecke suche červené 2015;

Na akci bude probíhat fotodokumentace pro účel kronik (viz zak. o archivnictví) a webu v souladu s GDPR. Vyjmutí ze záběrů, oznamte označenému fotografovi. Vinobraní na facebooku (událost) zde.

19.9.2018 - Oznamuje všem spoluobčanům, že od pátku 21.9.2018 do pondělí 24.9.2018 bude parkoviště u Obecního úřadu uzavřeno.

Mohlo by vás také zajímat:
23.9.2017 - Vinobraní 2017 bylo zrušeno kvuli počasí.

Oslava výročí 250 let komárovského kostela

V neděli 16. záři se konala v kostele sv. Prokopa v Komárově celodenní slavnost k 250. výročí postavení zděného kostela v Komárově (1768-2018). Dopoledne od 8:45 probíhala slavnostní mše svatá. Hlavním celebrantem slavností byl P. Mgr. Jan Czudek, ThD., opavský děkan. Po bohoslužbě se konal dožínkový obřad (žehnání a předávání chleba se solí). Odpoledne po 15. hodině následoval slavnostní koncert, který přilákal velký počet lidi z Komárova a blízkého okolí. Posluchači viděli vystoupení pedagogů z ZUŠ Heleny Salichové z Ostravy - Polanky nad Odrou (saxofon, housle, klavír a fagot) a chrámový pěvecký sbor Cantate Domino z Komárova. Celý odpolední koncert pečlive připravila paní Vendula Foltýnová ve spolupráci s komárovským zastupitelstvem a farářem. Po koncertě 16:30 h. bylo připraveno pro posluchače venkovní občerstvení v prostoru parčíku před kostelem. Akce se velmi vydařila a přálo také teplé a slunečné počasi.
Zájemci o historii kostela si mohli od faře zakoupit knihu pana T. Sáňky - "Paměti farnosti komárovské" vydanou v tomto roce.

Facebooku

vloženo - 16.9.2018

Mistrovský zápas Lazio září 2018 Suché Lazce : Slavkov 1:3

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Slavkov, který se hrál v sobotu 15.9.2018 v 16:00 hod., prohrály Suché Lazce 1:3 (1:2). Góly dával 4. J. Král , 24. P. Rohovský , 57. J. Král - 15. M. Adamčík. Rozpis zápasů zde.
7. kolo, Moravskoslezský, 1.A třída sk. A, 2018-2019

Slavkov po poločase vedl o jednu branku, a své vedení navýšil po pauze ještě o jednu branku. Fotbalisté Slavkova se prosadili již ve 3. minutě, kdy z rohu šestnáctky napřáhl Král a parádní dělovku otřel o břevno - 1:0. Vzápětí Nevlud šikovně uvolnil Rohovského, který protáhl gólmana Lukšu. Strážce hostující svatyně si následně poradil i s jedovkou Malčeka. Suché Lazce potěšila 15. minuta, kdy fatálně chyboval Klement, protože nedokázal zpracovat jednoduchý balon a Adamčík propálil brankáře Machel - 1:1. Obrovské hrubky se však nevyvarovali ani hosté. Po nákopu Dietricha se Lukša srazil s Kozelkem, takže Rohovský měl značně usnadněnou úlohu - 2:1. Hosté reagovali skákavým pokusem Křižáka, ale větší šanci si pak vypracovali domácí. Po úniku Nevluda ovšem Malček s Borunským neuspěli. Ve 39. minutě Slavkov rozebral soupeře do posledního šroubku, jenže Borunský místo střely ještě hledal obsazeného Malčeka. O pár vteřin později načechral Rohovský centr na Malčeka, který opět zaměstnal Lukšu.  Z následného rohu Krále poté Dietrich hlavičkoval těsně nad břevno. Krátce po přestávce se dral do slibné příležitosti Rohovský, v tísni však překopl hostující kasu. Suché Lazce potřetí zpytovaly svědomí v 57. minutě. Nevlud vyslal do sóla Borunského, který sice Lukšu nepřekonal, ale levačka Krále se nemýlila - 3:1. Na opačné straně se snažil korigovat Adamčík, jenže našel pouze náruč připraveného Machela. Potlesk slavkovských fanoušků si vzápětí vysloužil Schneider, který kroutil přímák do šibenice, ale Lukša zachránil. Tečku za nedělním duelem poté udělala nepřesná rána domácího Gračanina.

Ohlasy k zápasu
TJ Sokol Slavkov - Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Klukům jsem v kabině říkal, že se hraje o šest bodů. Suché Lazce jsme chtěli nechat v tabulce za námi, což se nám naštěstí podařilo. V prvním poločase se mi to ale moc nelíbilo. Nebyli jsme důrazní a pohybliví, když jsme nedokázali využít pomalejších obránců soupeře. Druhý poločas už byl o něčem jiném, když se nám dařila hra po křídlech. Klidně jsme mohli zvítězit vyšším rozdílem.“
TJ Suché Lazce - Lukáš Lenc, hráč a předseda TJ Suché Lazce: „Jsem hodně zklamaný. Na hřišti jsme vůbec nebojovali. Vypadalo to, že je nám vlastně jedno, jakým výsledkem zápas skončí. Navíc jsme se dopouštěli hloupých chyb, když jsme soupeři na dva góly vlastně nahráli. Situace začíná být kritická. Jde vidět, že jsme na I. A třídu nebyli dostatečně připraveni. Mezi touto soutěží a I. B třídou je velký skok.

Sestava TJ Suché Lazce: Z. Lukša- F. Balda, D. Lebeda (68. R. Kulaga), R. Křižák, D. Laub (5. V. Kožušník), D. Kostka, M. Adamčík, L. Lenc, M. Havelka, P. Kozelek, T. Herudek

Facebooku

vloženo - 14.9.2018

Přesunutí výstupní zastávky Suché Lazce na točnu

Od pondělí 17.9.2018 do pátku 30.11.2018 dojde k přesunutí výstupní zastávky v Suchých Lazcích - "Suché Lazce Přerovec" na točnu. Důvodem přesunutí je rekonstrukce Chodníku Suché Lazce - Přerovec, kterou realizuje společnost STAVPRESS SMART s.r.o.. Děkujeme za pochopení.

Facebooku

Realizace workout hřiště v Suchých Lazcích již začala

13.8.2018 kdy byla podepsana smlouva z vítězem výběrového řízení s firmou Enuma Elis s.r.o., oficiálně začla realizace workoutového hřiště. Zhotovitel Enuma Elis s.r.o. zajistí kompletní realizaci zakáky (workout, dětské atrakce a zastřešení stanu). 11.9.2018 - byly zaměřeny a vykopány patky pro workout hřiště. 14.9.2018 - byla nainstalována konstrukce stanu s plachtou pro zastřešení. Předpokládané dokončení zakázky je stanoveno na konec září 2018.

Více o projektu se zdozvíte na stránce Workout hřiště Suché Lazce

Facebooku

vloženo - 10.9.2018

Mistrovský zápas Lazio září 2018 Suché Lazce : Kobeřice 0:3

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Kobeřice, který se hrál v sobotu 9.9.2018 v 16:00 hod., prohrály Suché Lazce 0:3 (0:0). Góly dával 46. R. Wirth, 76. A. Kubný, 78. A. Kubný. Rozpis zápasů zde.
6. kolo, Moravskoslezský, 1.A třída sk. A, 2018-2019

Kobeřice vsítily po přestávce tři góly a vyhrály. Kobeřice na domácím trávníku splnily úlohu favorita, i když ke třem bodům nevedla jednoduchá cestička. Výčet zajímavých momentů musíme začít u tečované rány Kubného, ale pak se domácí střelecky odmlčeli. Až ve 23. minutě vnikl do šestnáctky Kubný a nechal vyniknout gólmana Pasterňáka. Za pár vteřin se zjevil ve výhodné pozici Robin Wirth, jenže v klíčovém momentu promáchl. Suché Lazce se samozřejmě nechtěly nechat zahanbit, ani příležitosti Adamčíka, Vlhy anebo Baldy ovšem změnu skóre nepřinesly. Po přestávce se však na úvodní gól čekalo pouze pár vteřin. Kobeřický Čujek totiž vyslal do sólového nájezdu Robina Wirtha, který zachoval ledový klid – 1:0. Hosté usilovali o okamžitou odpověď, ale Kostka s Kožušníkem pohořeli na spolehlivém brankáři Štencelovi. V dalších fázích zápasu úřadoval především Petr Stuchlík, když svým týmovým parťákům adresoval několik skvostných centrů. Ševior ještě selhal, ale poté opakovaně rozvlnil síť kobeřický šikula Kubný. Nejprve se perfektně položil do voleje a vzápětí se neméně krásně vyšrouboval do vzduchu, takže průběžný stav zněl 3:0. Vše následně uzavřela nepřesná hlavička domácího Radima Stuchlíka.

Ohlasy k zápasu:
TJ Sokol Kobeřice - Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Získali jsme povinné tři body, ale naše vítězství se nerodilo jednoduše. Hlavně v prvním poločase jsme strašně kazili, když jsme byli velmi nepřesní. Houževnatý soupeř statečně bojoval, takže jsme si na góly museli počkat až do druhé půle. Byl to typický zápas o prvním gólu. Fakt jsme se trápili, ale na to už se historie nebude ptát.
TJ Suché Lazce - Lukáš Lenc, hráč a předseda TJ Suché Lazce: „Upřímně musím uznat, že jsem měl z tohoto zápasu docela obavy, protože jsme do Kobeřic odcestovali v oslabené sestavě. Výkonem jsme ovšem mile překvapili. V prvním poločase jsme byli favorizovaným domácím úplně vyrovnaným soupeřem. Do druhé půle jsme bohužel vstoupili katastrofálně, takže jsme to pak museli otevřít.“

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák- M. Havelka, F. Balda, D. Lebeda, T. Herudek, D. Kostka (80. R. Kulaga), V. Kožušník, M. Adamčík (67. V. Šlesinger), O. Vlha, L. Lenc, R. Křižák