Odbahnění VN Sedlinka (přehrada) na Přerovci pokračuje. Na fotografiích si můžete prohlédnout postup prací ke dni 2.5.2018. Více o tomto projektu najdete zde: - Odbahnění a úprava přelivných hran VN Sedlinka

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil

vloženo - 1.5.2018

Mistrovský zápas Lazio květen 2018 Suché Lazce : Štěpánkovice 2:1

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Štěpánkovice, který se hrál v sobotu 1.5.2018 v 17:00 hod., vyhrály Suché Lazce 2:1 (2:0). Góly dával 1. O. Vlha , 8. D. Laub - 68. D. Harazim. Rozpis zápasů zde.
16. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2017-2018

Zajímavý souboj nabídlo úterní utkání dvou aspirantů na titul, konkrétně domácího Lazia a Štěpánkovic.
Domácí si vytvořili dvougólový náskok
Diváci si ještě ani nestačili najít své místo na hřišti a domácí se dostali do vedení. Hned po rozehrávce přišel nákop, následný centr a Vlha z voleje otevřel skóre - 1:0. Na druhé straně se snažil vyrovnat hlavou Smažík, ale jeho nepřesná a slabá hlavička mířila mimo. Slabě na brankáře střílel i domácí Vlha. Lazce byly i nadále aktivní, po rohu hlavičkoval u zadní tyče Herudek a M. Tomíček vyrazil nohama. Následoval další roh, po kterém nedokázal odkopnout Machala a Laub zvýšil na 2:0. Ve 12. minutě dobře vyběhl M. Tomíček proti Vlhovi a míč před ním chytil. Štěpánkovice se dostaly do šance po dlouhém autu Kožušníka, Jurček prodloužil na volného Smažíka, který z dobré pozice střílel mimo. Vzápětí hostující trenér Christoph vystřídal Machalu za D. Harazima a stáhl hru na 3 obránce. Další střelu nad břevno vypustil ze svých kopaček Smažík. Aktivní Vlha se dostal k zakončení po nedůsledném bránění i v 20. minutě, M. Tomíček byl připraven. Pěkný centr Kožušníka mířil na Nováka, před ním ale zakročil domácí obránce. Domácí se dostali do slibného brejku po tom, co Liška ztratil na půli míč, na poslední chvíli zachránil Grygarčík. M. Tomíček zvládl chytit také přímý kop z 30 metrů, který ještě tečoval Smažík. Brankář Tomíček se zapotil i vzápětí, když se Lencův centr snášel do brány, Tomíček jej vyrazil do břevna, po kterém se míč svezl až na druhou stranu brány. Před poločasem ještě hlavičkoval Smažík po centru Lišky, brankář Pasterňák chytil.
Hosté pouze snížili
V druhém poločase přidaly Štěpánkovice na nasazení, bojovnosti i agresivitě a bylo to na hřišti znát. Nejdříve Grigarčík se Smažíkem hlavičkovali po rozích nad a pak se po standardce Lišky míč dostal až k D. Harazimovi, který snížil na 1:2. Následně dobře zatáhl míč po lajně Kožušník, pěkně se vyhnul obránci a střelu D. Harazima zblokoval obránce na roh. Po něm se dostal k zakončení Smažík, ale Pasterňák dobře zakročil. V 57. minutě po dlouhém autu Kožušníka zachránil před D. Harazimem obránce, domácí se dostali do brejku a po centru Lence střílel v dobré pozici Vlha nad. Po hodině hry byl před vápnem faulován D. Harazim, přímý kop poslal Dluhoš jen do zdi, po dorážce Smažíka vyřešil nepříjemnou skrumáž brankář Pasterňák. Pak po nákopu J. Tomíčka Pasterňák zaváhal při výběhu a Dluhošovi chyběl krok. Pasterňák na dvakrát lapil míč před dotírajícím Grigarčíkem, stejně tak skvěle vychytal pokus stejného hráče po rohovém kopu. Podobně tomu tak bylo i po hlavičce Smažíka. V 74. minutě našel Lenc opět Vlhu, který dokázal obejít brankáře, ale z velkého úhlu mířil mimo. Vlha se po dalším protiútoku domácích snažil centrovat, míč tečoval Dluhoš do tyče Tomíčkovy brány. Po následném rohu hlavičkoval Herudek do břevna. Na druhé straně se neujaly dvě střely Smažíka. V 90. minutě vyslal dobrou střelu domácí Balda, Tomíček skvěle vyrazil. Gargoš z úhlu pálil mimo, tečovanou střelu Kožušníka chytil brankář. V samém závěru šel do vápna i brankář Tomíček, domácí odvrátili míč, který se znatelně přibližoval štěpánkovické bráně, jenže v souboji jeden na jednoho fauloval domácí útočník Grygarčíka a jeho gól nemohl být uznán. Domácí to ale mrzet nemuselo, jelikož rozhodčí hned po odpískání faulu ukončil utkání a všechny body zůstaly v Suchých Lazcích.

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák- F. Balda, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník, O. Vlha, L. Lenc, M. Havelka, J. Feher, T. Herudek, A. Židek

Facebooku

vloženo - 30.4.2018

Zápis z 30. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2018

Zápis z 30. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 13.3.2018 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 30. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce
2. Volba ověřovatelů zápisu a zapisovatelky
3. Schválení dotací pro složky v Suchých Lazcích
4. Kontrola usnesení ze dne 11.1.2018
5. Zpráva starosty o činnosti OÚ MČ Suché Lazce v období od 12.1.2018 - 12.3.2018
6. Majetkové záležitosti
7. Schválení výběrového řízení na zhotovitele opravy KZ
8 . Schválení prostor pro svatební obřady v Suchých Lazcích
9. Referendum v Suchých Lazcích k jižnímu obchvatu Komárova
10 . Chodník Přerovec
11. Oprava vjezdu v centru obce (Moštárna)
12. Různé
13. Závěr
více najdete v zápise z 30. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.

ukázka ze zápisu ...

7 / 30 Schválení výběrového řízení na zhotovitele opravy KZ
Starosta informoval zastupitelstvo o dění ohledně oprav KZ. Proběhla konzultace s paní Skacelíkovou z odboru výstavby Magistrátu města Opavy, a v míře, ve které chceme realizovat opravu, nepotřebujeme ani ohlášku. Musí se vyhlásit výběrové řízení podlimitní zakázky na stavební práce. Tzn., že se musí oslovit tři firmy s žádostí o podání cenových nabídek za souhrn stavebních prací. Souhrn stavebních prací určí přesně pracovní skupina.
Starosta vyzval zastupitele ke schválení výběrového řízení na podlimitní zakázku na stavební práce s názvem "Oprava Kulturního zařízení v Suchých Lazcích" a to v rozsahu stanoveném pracovní skupinou.
Zastupitelé souhlasí: 10

8 / 30 Schválení prostor pro svatební obřady v Suchých Lazcích
Starosta informoval, že byl osloven panem D. R., že by chtěl uskutečnit na Strážnici svatební obřad; k tomu potřebují vyjádření MČ.
Starosta vyzval zastupitele k hlasování o rozšíření míst pro svatební obřady v Suchých Lazcích o místo Střelnice na Strážnici v Suchých Lazcích.

...

Facebooku

vloženo - 29.4.2018

33. ročník soutěže ve střelbě z malorážky O pohár osvobození Suchých Lazců 2018

V sobotu ráno 28.4.2018 v 8:00 hodin se konal na Strážnici v areálu střelnice, 33. ročník soutěže ve střelbě z malorážky "O pohár osvobození Suchých Lazců 2018". Za velmi teplého a slunečného počasí se sešlo 27 střelců. Střílelo se ve 3 skupinách na 6 terčů po 5 ran (plus 2 na zástřel). Senioři z SSK Hlučín a AVZO Huslenky ukázali velmi kvalitní výsledky. V kategorii ostatní byly výsledky také velmi dobré. Pro závodníky bylo připraveno během závodu občerstvení. Závod zaháji a ukončil (12:30) starosta P. Orieščík s funkcionáři klubu AVZO Suché Lazce.

Výsledková listina Poháru osvobození S. Lazců 28. dubna 2018

Příjmení a jménoOrganizace1.2.3.CelkemUmístění
Kategorie seniorů ročník 1973 a starší
Roman VladimírSSK Hlučín9495972861.
Palubjak MiroslavAVZO Huslenky9596952862.
Palubjak JaromírAVZO Huslenky9495962853.
Kyčerka MiroslavSSK Hlučín9496952854.
Roman VáclavSSK Hlučín9294922785.
Janošek BřetislavAVZO Suché Lazce9291922756.
Krchňák KarelSSK Hlučín9394882757.
Krčil PetrAVZO Huslenky9087902578.
Hrbáč JosefSSK Hlučín8786932669.
Fichna ArnoštSSK Hlučín89918626610.
Dvořáček BohuslavAVZO Neplachovice86918726411.
Paskuda PavelSSK Hlučín89897925712.
Dener RichardAVZP Suché Lazce85799025413.
Kubesa OldřichAVZO Suché Lazce51756519114.
Volný RudolfAVZO Suché Lazce74614918415.
Kategorie ostatní
Vladařová LenkaAVZO Neplachovice9595912811.
Tesař DavidSSK Hlučín9295932802.
Tyll PavelAVZO Neplachovice8995932773.
Antalová LadaAVZO Neplachovice9194922774.
Vladařová HanaAVZO Neplachovice9291932765.
Beránek JakubAVZO Karviná9093902736.
Varšo TomášAVZO Neplachovice9187852637.
Nelešovský PavelAVZO Suché Lazce8484822508.
Konečný TomášAVZO Neplachovice7187842429.
Kubesová SabinaAVZO Suché Lazce79807723610.
Závěšický DavidAVZO Suché Lazce69718222211.
Palzer RadimAVZO Suché Lazce59516617612.

Facebooku

Mistrovský zápas Lazio duben 2018 Suché Lazce : Malé Hoštice 1:2

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Malé Hoštice, který se hrál v sobotu 29.4.2018 v 16:30 hod., prohrály Suché Lazce 1:2 (0:1). Góly dával 25. D. Klinger , 47. D. Klinger - 64. D. Laub. Rozpis zápasů zde.
21. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2017-2018

Sestava TJ Suché Lazce: Z. Lukša- F. Balda, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník, M. Adamčík(46. A. Orel), O. Vlha, L. Lenc, M. Havelka, J. Feher, T. Herudek

Facebooku

vloženo - 28.4.2018

Tradiční slet čarodějnic se smažením vajec 2018

Poslední dubnový víkend patří čarodějnicím (pozvánka). Nejinak tomu bylo i v sobotu 28.4.2018 v Suchých Lazcích na Strážnici, kam se slétlo zhruba 80 čarodějnic a kouzelníků všech kategorií a věku. Zábavné odpoledne pro děti i dospělé připravili opět hasiči a také letos se akce setkala s velkým úspěchem.
Počasí měli hasičské čarodějnice opět skvěle domluvené, a tak se jejich mladší kolegové mohli prohánět a předhánět na 10ti stanovištích a plnit nejrůznější úkoly a dovednosti. Vařili zázračný lektvar, snažili se shodit netopýry koštětem, zkusili si házet na cíl šipkami, tenisáky do obrovské pavučiny nebo střílet z obřího praku do plechovek. Své představy děti proměnily kresbami křídou, nechali si věštit z ruky nebo si své čarodějnické kostýmy dozdobili krásným šperkem. Vlastnoručně vyrobené peněženky z papíru pomohly uhlídat dětem žetonky, aby si je pak směnili za nějakou dobrotku nebo kouzelný lektvar. Tradiční smaženice z rekordních 379ks vajec přišla k chuti určitě všem a hned se po ní zaprášilo. A mezi vzkazy, které shořely spolu se symbolickou čarodějnicí na hranici, určitě bylo i přání, abychom se všichni ve zdraví sešli zase příští rok.

autor článku: Pavla Benšová, SDH Suché Lazce, foto: D. Závěšický, P. Nelešovská, další foto zde: https://t-foto.rajce.idnes.cz/PALENI_CARODEJNIC_2018/