Aktuality ze Suchých Lazců

stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 13.4.2018

V pátek 13. praktický lékař MUDr. Kašpárek neordinuje

V pátek 13.4.2018 praktický lékař MUDr. Kašpárek z důvodu účasti na odborném semináři neordinuje, zástup: MUDr. František Řimák, nám. Republiky 1103/4, Opava, v době 7-10 hodin.

Požár lesa v oblasti Podvihovského Mlýnku

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 došlo k požáru lesa v oblasti Podvihovského Mlýnku. Zásahu se účastnilo několik jednostek a také naše sucholazecká JSDH. Čtyři naši hasiči pomáhali při likvidaci požáru na ploše cca 50 m2. K nahlášení požáru jednotce došlo ve 12:43.

Facebooku

David Závěšický - kronikář

vloženo - 12.4.2018

SDH pořádá sběr železného šrotu a elektroodpadu

Sbor dobrovolných hasičů uspořádá tuto sobotu 14.4.2018 od 8h Sběr železného šrotu a elektroodpadu. Při Vašem zájmu, připravte železný šrot a větší elektroodpad před svá obydlí. Větší kusy po domluvě pomůžeme vynést a odvezeme. Menší kusy eletroodpadu můžete přinést do hasičárny. Sraz brigádníků je v 8 hodin u hasičárny. Kontaktní osoba: Vavrečka David tel: (723 647 480). Děkujeme za podporu.

Mohlo by vás také zajímat:
25.11.2017 - SDH Suché Lazce vybralo od občanů 119 ks použitých elektrozařízení

Facebooku

Ing. Petr Žůrek - zastupitel

vloženo - 11.4.2018

Veřejné projednání problematiky úpravy splaškových vod v Suchých Lazcích

Ve středu 11.4.2018 se od 18 hodin konalo v sále Hostince U Baly veřejné projednání problematiky úpravy splaškových vod v Suchých Lazcích. Veřejné projednání svolal starosta Mgr. Petr Orieščík, aby seznámil spoluobčany s výsledkem jednání a současným stavem úpravy splaškových vod. V minulosti byl zpracován projekt - "Studie odkanalizování obcí Suché Lazce, Podvihov a čištění vody pomocí kořenových čistíren", který však nemůže být realizován z legislativních důvodu ministerstva. (Ministerstvo životního prostředí není ochotno navrhnout zněnu legislativy, která by umožňovala realizaci "kořenovky" i na obce o velikosti jako jsou Suché Lazce.) Druhý problém finanční, nám neumožňuje realizaci splaškové kanalizace s klasickou ČOV, jelikož náklady na realizaci se v Suchých Lazcích pohybují okolo 200 mil. Kč, není reálné takové peníze získat a bohužel nejsou ani vypsány odpovídající dotační tituly pro obce o velikosti Suchých Lazců.

Facebooku

vloženo - 10.4.2018

Veřejná debata k bionádobám se konala v sále Hostince U Baly

V pondělí 9.4.2018 v 17:00 hodin v sále Hostince U Baly, se konala veřejná debata k bionádobám (hnědé popelnice). Veřejnou debatu pořádalo Statutární město Opava. Účelem schůzky byla debata o používání bionádob na zelený odpad. Účastnily se necelé dvě desítky obyvatel obce.

Facebooku

vloženo - 9.4.2018

Dubnová brigáda členů AVZO 2018

V sobotu 7. dubna 2018 se konala na Strážnici celodenní brigáda členů AVZO zaměřená na zprovoznění střelnice. Byla upravena palebná plocha (usazení nových konzol pro terče). Byl proveden celkový úklid areálu a vyměna žlabů okapů na dvou budovách. Brigády se účastnilo 11 členů.

Facebooku

vloženo - 8.4.2018

Mistrovský zápas Lazio duben 2018 Suché Lazce : M. Albrechtice 8:1

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Město Albrechtice, který se hrál v sobotu 7.4.2018 v 15:30 hod., vyhrály Suché Lazce 8:1 (3:1). Góly dával 5. L. Lenc, 20. V. Kožušník, 38. F. Balda, 52. M. Adamčík, 56. M. Havelka, 57. F. Balda, 69. R. Kulaga, 78. R. Kulaga - 41. V. Charalambidis. Rozpis zápasů zde.
18. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2017-2018

Fotbalisté Suchých Lazců se na začátku jara nacházejí ve znamenité formě. Před týdnem zničili venku Hradec nad Moravicí a nyní podobně zesměšnili i soupeře z Albrechtic. Domácí šli do vedení hned v 5. minutě a ještě do přestávky přidali další dva přesné zásahy. O zvýšení jejich náskoku na 2:0 se z přímáku postaral Kožušník, aby následně Balda zužitkoval ideální pas Kostky – 3:0. Těsně před odchodem do šaten sice Charalambidis korigoval, ale to byla poslední radost hostů. V 52. minutě vydlážil Balda typickou českou uličku pro Adamčíka (4:1) a vzápětí osvědčil důraz ve vápně Havelka (5:1). Šestý hřebíček do albrechtické rakve zatloukl Balda – 6:1. Další momenty patřily střídajícímu Kulagovi, který si nejprve počíhal na fantastický pas Nováka (7:1) a o necelých deset minut později těžil z přízemního centru Adamčíka (8:1).

Sestava TJ Suché Lazce: A. Tichý - F. Balda (63. R. Kulaga ), D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník (60. A. Orel ), M. Adamčík (79. Z. Lukša ), L. Lenc (72. R. Novák ), M. Havelka, J. Feher, T. Herudek, A. Židek

Facebooku

vloženo - 5.4.2018

Jarní úklid 2018 je v plném proudu

Jarní práce v obci jsou v plném proudu. Obecní zaměstanci vyčistili a natřeli kašnu u obecního úřadu, provádějí úklidové práce na obecních plochách a chodnících. Kontejnery na zelený odpad, které byly v obci 4.4.2018, zaznamenaly opět velký zájem u našich spoluobčanů. Kontejnery jsou nově rozmístěny na těchto místech: ul Májová před Tempo (bývalá Jednota); U kašny tj. parkoviště u OÚ; U zastávky - Suché Lazce horní (směr Praskova - Suché Lazce); Na ul. Sedlická (u kontejnerového stání); Naproti Restaurace Heja (Přerovecká 132).

Facebooku

Stavební povolení pro akci "Chodník podél silnice III/4663 ul. Přerovecká, Suché Lazce"

Vážení spoluobčané, 4.4.2018 bylo na úřední desce Magistrátu města Opavy vyvěšeno stavební povolení pro akci "Chodník podél silnice III/4663 ul. Přerovecká, Suché Lazce". Poté co se podařilo zajistit spolufinancování akce z 50% z rozpočtu města Opavy a následně zbytek financí schválilo zastupitelstvo městské části Suché Lazce na svém posledním zasedání, byly splněny všechny nutné náležitosti k vypsání veřejné zakázky k hlavní investici v období 2014 - 2018. Investice a její realizace je vázaná na rekonstrukci vodovodu, která musí proběhnout před samotnou realizací chodníku. O termínech realizace Vás budeme informovat. Hezký zbytek dne Vám přeje obecní úřad městské části Suché Lazce.

Začala rekonstrukce kříže u školy

V úterý 3.4.2018 odpoledne začala rekonstrukce obecního kříže u Školy. První fází je jeho demontáž. Dále bude následovat jeho oprava v novosedlickém kamenictví pana Kaštovského (broušení povrchu, oprava písma apodobně). Kříž je z roku 1897.

19.9.1897 - Revers - obecní sucholazecký kříž 1897

Facebooku

Oznámení o přerušení dodávky elektřiny 18.4. a 20.4.2018

Oznámení o přerušení dodávky elektřiny v Suchých Lazcích ve dnech 18.4.2018 a 20.4.2018.
Důvod: plánovaná odstávka
Přesné lokality:

18.4.2018 (08:00 - 14:00) - plánovaná odstávka č. 110060572372
Suché Lazce
Ke strážnici - 276/30 , 279/3
Ke Strážnici - 102/5 , 109/2 , 166/10 , 194/12 , 209/7 , 250/11 , 256/14 , 284/15 , 293/38 , 294/34 , 49/1 , 50/6 , 89/16 , 97/4
Na pískovně - 278/15
Na Pískovně - 119/7 , 198/9 , 24/12 , 249/1a , 26/14 , 261/5a , 265/16 , 278/15 , 29/11 , 47/5 , 61/3
Přerovecká - 100 , 102 , 103/46 , 106 , 108 , 110 , 112 , 120 , 163//98 , 26 , 260 , 27 , 277/96A , 29 , 31 , 311/33a , 35 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 66A/287 , 67 , 68 , 70 , 72 , 74 , 76 , 78 , 80 , 82 , 84 , 86 , 88 , 90 , 92 , 94 , 96/A , p256
Suché Lazce parc.č. 248
V Ulici - 211/2 , 264/3 , 275/10 , 297/8 , parc.č. 339/3

20.04.2018 (07:30 - 13:00) - plánovaná odstávka č. 110060572374
Suché Lazce
Jičínská - 105/7 , 153/1 , 159/2 , 258/5 , 3 , 4
Májová - 114/1 , 115/3 , 116/5 , 117/7 , 118/9 , 171/17 , 178/19 , 179/21 , 188/13 , 199/15 , 2 , 203/25 , 210/23 , 236/4 , 239/14 , 240/12 , 241/10 , 242/8
Na Pískovně - 183/2 , 219/4 , 244/1 , 253/3a , 302
Na Štěpnici - 72/5
Přerovecká - 16 , 18 , 20 , 75
Sedlická - 134/6 , 136/10 , 138/14 , 146/1 , 148/4 , 156/16 , 162/3 , 187/18 , 215/20 , 216/22 , 217/24 , 218/26 , 281/8
Střední - 1 , 123/2 , 124/4 , 125/6 , 126/8 , 127/10 , 128/12 , 151/14 , 152/15 , 154/16 , 155/17 , 170/18 , 172/19 , 175/23 , 176/20 , 177/5 , 180/11 , 181/24 , 182/22 , 185/21 , 190/13 , 191/26 , 200/9 , 213/25 , 214/27 , 229/28 , 77/3
Ve Dvoře - 266/4a , 5/1 , 95/3

20.04.2018 (11:00 - 15:00) - plánovaná odstávka č. 110060572375
Suché Lazce
Ke strážnici - 18/A , 267/24
Ke Strážnici - 78/13 , 80/18 , 81/20 , 90/22
Přerovec - 132/A , 142/5 , 2/A , 245/3 , 246/2 , 247/1 , 3/A
Přerovecká - 104/122 , 114 , 116 , 118 , 126 , 128 , 130 , 132 , 136 , 142 , 144 , 146 , 148 , 150 , 152 , 154 , 248/146A , 274/A 144 , 288/114A , 295/138 , 312/77A , 315/138a , 69 , 71 , 73 , 75 , 77 , 79 , 81 , E2 , parc.č. 241/2

Mistrovský zápas Lazio březen 2018 Suché Lazce : Hradec n/M 7:1

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Hradec n/M, který se hrál v sobotu 31.3.2018 v 15:30 hod., vyhrály Suché Lazce 7:1 (3:0). Góly dával 52. M. Lichý - 1. M. Adamčík, 3. O. Vlha, 11. D. Laub, 36. V. Kožušník, 47. O. Vlha, 59. O. Vlha, 86. M. Havelka. Rozpis zápasů zde.
17. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2017-2018

Zápas se pro domácí celek vyvíjel velmi nešťastně. Nejenže byla jejich tradiční sestava výrazně obměněna z důvodu nepřítomnosti nejméně 5 hráčů, prohrávat ve 4. minutě 2:0 taky moc na klidu a pohodě nepřinese. Hradečtí se v úvodu skoro ještě nedotkli míče a jejich nový brankář Václav Sýkora musel ve 2. minutě lovit míč ze sítě. Po rohu a nedůsledném odkopu míč doputoval na hranici šestnáctky a Michal Adamčík prostřelil, co se dalo. 0:1. O dvě minuty později se mohli opět radovat sucholazečtí, když se po zavávání domácí obrany míč dostal k Ondřeji Vlhovi a ten nekompromisně napálil míč za záda překvapeného Václava Sýkory. 0:2. Pohroma mohla už přijít v 10. minutě, kdy domácí Martin Škrobánek namazal míč soupeři, avšak záludnou střelu z úhlu Václav Sýkora bravurně vytáhl na roh. Pak se hradečtí pomalu vzpamatovávali a hra se vyrovnala. V 36. minutě však ve vlastním pokutovém území ztratil nepochopitelnou kličkou míč Tomáš Moc a hosté trestali Ladislavem Kožušníkem. 0:3. Ve 39. minutě se v celé své parádě předvedl domácí gólman Václav Sýkora, který chytil nebezpečnou střelu. Závěrečné slovo prvního dějství však měli domácí, kdy si na roh Tomáše Manderly naběhl Marek Šimeček a jeho jedovatá střela skončila na tyči.
Do druhého poločasu šla domácí družina plna odhodlání výsledek korigovat. Zmrazení však už přišlo v 47. minutě. Na dlouhý centr za obranu domácích si naběhl Ondřej Vlha a střelou z 11 metrů nedal Václavu Sýkorovi šanci. 0:4. O čtyři minuty později se konečně mohli radovat hradečtí hráči i jejich neúnavní povzbuzující fanoušci. Tomáš Moc vysunul ze středu hřiště do rychlého náběhu Matyáše Lichého, ten si v šestnáctce hostí obešel dva protihráče a bombou pod břevno zavěsil. 1:4. V té chvíli se domácí mužstvo zdálo být i opticky lepší, jenže další rána pod pás přišla v 56. minutě. Po rohu a závaru před Sýkorovou bránou míč uklidil do jeho sítě sucholazecký David Laub. Minutu na to si vykoledoval faul ve velkém vápně domácí Tomáš Moc, ale jako exekutor pokutového kopu zcela zklamal. Jeho penalta zamířila vysoko nad. Z rychlého protiútoku dokonce Hradec ještě inkasoval, a to z kopačky hostujícího kanonýra Ondřeje Vlhy. 1:6. V 73. minutě se ve slibné šanci ocitl domácí Matyáš Lichý, ale jeho ukvapené bodlo mířilo vedle brány. Kosmetický výsledek zápasu upravil v 86. minutě Havelka. Skóre už do konce tragického utkání pro domácí zůstalo svítit na stavu 1:7.

Autor: René Černohorský, Foto: Petra Škvárová

Ohlasy k zápasu TJ Hradec n/M
René Černohorský (sportovní vedoucí mužstva TJ Hradec nad Moravicí): Komentář k takovému zápasu se hledá jen velmi těžce. Naše první utkání jara a byl to totální krach, výbuch a rozčarování. Hráči základní sestavy si odjeli na dovolenou, měli pracovní povinnosti, jsou "vykartovaní", případně nemocní nebo mají různá zranění a tak do zápasu museli naskočit 4 dorostenci. Ač je výsledek velmi divoký, právě naše fotbalové mládí dalo do zápasu maximum a pralo se s nepříznivým vývojem zápasu a skvělou hrou soupeře. Zápas jsme si prohráli už v úvodu. Nejenže tedy chybělo 5 hráčů z pomyslného základu, ale ve 4. minutě prohrávat 2:0 je opravdu dost špatné. Hosté byli o třídu lepší a my jsme působili křečovitým dojmem. Za stavu 4:0 jsme dali branku a v té době byla hra i docela vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Dokonce jsme kopali penaltu, kterou jsme bohužel nedali a z následného protiútoku jsme opět inkasovali. Pak už jsme jen toužebně čekali na konečný hvizd rozhodčích. Je třeba rychle tento zápas hodit za hlavu a opět nabrat sílu a přesvědčení v úspěch. Touto cestou bych chtěl poděkovat dorostencům za obrovskou snahu a našim fantastickým divákům za trpělivou podporu.

Sestava TJ Suché Lazce: A. Tichý- F. Balda, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník (60. A. Orel), M. Adamčík, O. Vlha, M. Havelka, J. Feher, T. Herudek, A. Židek (72. L. Lenc)