Obecní úřad MČ Suché Lazce v rámci akce kulturní léto 2017 si Vás dovoluje pozvat na 2. Obecní sportovní hry v Suchých Lazcích, které se budou konat v sobotu 16.9.2017 od 16 hodin na obecním hřišti. Občerstvení a dobrá nálada zajištěna, srdečně zvou pořadatelé. Od 20 h se bude promítat 8. letní kino - film “Bezva ženská na krku” (v závislosti na počasí)

5 - Hod oštěpem ze sedu
6 - Pití pullitru piva na čas
7 - Dřepování (nejvíce dřepů za minutu)

Pro zájemce nabídne ordinace praktického lékaře Suché Lazce: MUDr. Vít Kašpárek, Bc. Eva Pěntáková
16:00 - 18:00 - měření krevního tlaku a hladiny krevního cukru, ušní akupunktura
18:00 - 19:00 - diskuse, poradenství

Fyzioterapie pro práci i volný čas Mgr. Eliška Marunová
16:00 - 16:50 - správné sezení
17:00 - 17:50 - nordic walking

17.9.2017 - akce byla kvůli nepřízni počasí zrušena.

Mohlo by Vás také zajímat:
10.9.2016 - První obecní sportovní hry 2016, Pozvánka.

Facebooku

vloženo - 12.9.2017

Na poště vzniklo místo zpětného odběru přenosných baterií a akumulátorů

Vážení spoluobčané, dnešním dnem můžete na oběcním úřadě využívat místo zpětného odběru přenosných baterií a akumulátorů. Toto místo bylo zřízeno v prostoru naší České pošty PARTNER. Děkujeme, že toto místo budete využívat. Hezký zbytek dne Vám přeje obecní úřad městské části Suché Lazce.

Facebooku

Mgr. Petr Orieščík - starosta

vloženo - 9.9.2017

Mistrovský zápas Lazio září 2017 Suché Lazce : Chomýž 2:2

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Chomýž, který se hrál v sobotu 9.9.2017 v 16:00 hod., remízovaly Suché Lazce 2:2 (1:0). Góly dával 31. V. Kožušník, 84. V. Kožušník - 73. D. Lhoťan, 78. D. Biskup. Rozpis zápasů zde.
6. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2017-2018

Suché Lazce v honbě za postupem ztratily dva cenné bodíky. V prvním poločase přitom překvapivému výsledku nic nenasvědčovalo. Domácí zúročili svůj permanentní tlak ve 31. minutě, kdy se po centru Vlhy prosadil zkušený Kožušník - 1:0. Potřebnou pojistku ovšem odmítli Balda s Vlhou, takže samozřejmě následoval typický výpadek Suchých Lazců. Slabší desetiminutovku domácích potrestali Lhoťan s Biskupem a favorit najednou musel za stavu 1:2 dotahovat. V 84. minutě se však svěřenci kouče Lauba dočkali zaslouženého vyrovnání, když se znovu nemýlil Kožušník - 2:2. Do role zápasového hrdiny se následně mohl pasovat sucholazecký Kostka, jenže po kombinaci s Vlhou mířil pouze do rukavic gólmana Cochera a při akci Havelky ranou ze dvaceti metrů zatřásl smolně břevnem.

Sestava TJ Suché Lazce: Z. Lukša - T. Herudek, V. Šlesinger, F. Balda, A. Židek (81. M. Adamčík), D. Kostka, V. Kožušník, O. Vlha, L. Lenc (66. J. Feher), M. Havelka, D. Laub.

Facebooku

vloženo - 6.9.2017

Pozvánka na 27. zasedání Zastupitelstva 2017

Pozvánka
Podle zákona 128/2000 Sb. § 91, svolávám dne 12.9.2017, 27. zasedání Zastupitelstva městské části Opava - Suché Lazce. Začátek schůze je v úterý 18:15 hodin v kulturním domě městské části Opava - Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Statutární město Opava, Úřad městské části Opava - Suché Lazce. Starosta, Mgr. Petr Orieščík.

Fotografie ze Sucholazecké Posvícení 2017

Sucholazecké Posvícení 2017, se konalo od pátku 1. do neděle 3.9.2017 tradičně na náměstíčku ve středu obce. Letošní posvícení bylo spojeno s oslavou výročí 640 let od první písemné zmínky o Suchých Lazcích. Počasí však oslavám příliš nepřálo. Již v pátek ráno bylo zataženo a mrholilo. V odpoledních hodinách se dostavil vydatný déšť (napadlo 20mm/m2) a fotbalové utkání svobodní/ženatí (2:2) probíhalo v zimě a dešti. Páteční program byl proto zrušen. V sobotu se však počasí umoudřilo a bylo sice chladno, ale bez srážek. Na pódiu u kašny probíhala hudební produkce DJ Aleše. Bylo zde více pouťových atrakcí než obvykle (Velký řetízkový kolotoč, Loď Santa Monika, Dětský řetízkový kolotoč, Euro-Jump, Skákací hrady, Vláček pro děti). Občerstvení u Moštárny zajišťovaly TJ Suché Lazce, Hostinec U Baly a Restaurace Heja. Nechyběl doprovodný program malování karikatur, malování na obličej a zábavná show pro nejmenší. Kolem 17 hodin připravil klub důchodců krátký kulturní program "Předání dožínkového věnce starostovi obce". Následovalo vystoupení s ukázkou bojových umění. Od 20 hodin následoval koncert kapely DRIVE a o půlnoci byla připravena recese ve formě vystoupení světoznámé hudební skupiny Rednex. V neděli opět pršelo. Nedělní program byl proto omezen jen na posvícenskou mši svatou. Mši sloužil hradecký farář P. Mgr. Marcin Kieras a Adam Krysztof Małek. a odpolední bohoslužbu požehnání v obecní kapli Andělů Strážných.

Další fotografie najdete ve fotogalerii. ukázat celou fotogalerii

Facebooku

vloženo - 2.9.2017

Posvícenecké fotbalové utkání Svobodní Ženatí 2017 skončilo 2:2

Posvícenecké fotbalové utkání Svobodní Ženatí 2017 nakonec skončilo 2:2. Zápas se dohrál ve stanoveném hracím čase, ale počasi hráčům příliš nepřálo. Svobodní nesklamali a opět dorazili na zápas stylově autobusem. Po zápase nasledoval vydatný déšť (20 mm/m2), který měl za následek zrušení pátečního programu Posvícení 2017.

Facebooku

Mistrovský zápas Lazio září 2017 Suché Lazce : Město Albrechtice 2:1

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Město Albrechtice, který se hrál v sobotu 2.9.2017 v 16:30 hod., vyhrály Suché Lazce 2:1 (1:0). Góly dával 90. R. Pavlíček (p.) - 10. M. Havelka, 57. M. Havelka. Rozpis zápasů zde.
5. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2017-2018

Suché Lazce byly od úvodních minut naladěny na útočnou strunu. Počáteční aktivita se jim brzy vyplatila, když centroval z křídla Kožušník a Havelka doklepl míč za brankovou čáru - 0:1. Hosté nadále kralovali, jenže potřebná gólová pojistka dlouho nepřicházela. Nejprve zazdil Vlha sólový nájezd, poté zpytoval svědomí Kostka a pěkné ráně Adamčíka se postavila do cesty tyčka. Albrechtice zazlobily až těsně před přestávkou, ale brankář Pasterňák udržel čisté konto. Druhý poločas vypadal obdobně. Suché Lazce pořád tlačily na pilu, jenže Vlha prostě neměl střelecký den, protože zavraždil další dvě tutovky. Až v 57. minutě hosté rozebrali defenzivu soupeře do posledního šroubku a Havelka si opět věděl rady - 0:2. Domácí se poté trošku vzpamatovali, když napřed trefili tyčku a v 90. minutě dokonce z přísné penalty korigovali na 1:2. Nedovolený zákrok se přitom pískal Židkovi. V hektické koncovce už naštěstí Suché Lazce dovedli zápas k vítězné tečce.

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák- V. Šlesinger, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník, M. Adamčík (85. S. Stuchlík) , O. Vlha, L. Lenc (72. J. Feher) , M. Havelka, T. Herudek, A. Židek.

Facebooku

vloženo - 1.9.2017

Nejmenší fotbalisté se poprvé utkali v zápase mimo domácí prostředí

Ve čtvrtek 31.8.2017 vyjeli naši nejmenší fotbalisté na svůj první zápas mimo domácí prostředí. Zkušenější a starší soupeř ze Slavkova nás sice jasně převálcoval s velkým gólovým předstihem (33:0), ale naši bojovníci to nevzdávali a snažili se až do poslední minuty zápasu. Děkujeme rodičům, že naprosto úžasně fandili a své děti podporovali. Nakonec si všichni zastříleli penalty a dostali sladkou odměnu.