Vážení spoluobčané, dne 10.10.2016 jsme pro naší ZŠ a MŠ Suché Lazce zajistili 10 ks počítačů,(GNU/Linux) které Městská část Suché Lazce dostala do dlouhodobé výpůjčky od Vysoké školy Baňské. Tyto počítače budou sloužit pro naše děti ze ZŠ. Za celkovou přípravu a realizaci děkujeme Davidu Seidlovi a Davidu Závěšickému. Doufáme, že děti plně využijí potenciálu počítačů. (Multimediální počítače používají svobodný os Ubuntu Studio, které umožňuje práci s grafikou, úpravu audiozáznamů, střih videa, apod.. ) Městská část taktéž velmi děkuje Vysoké škole Baňské za umožnění výpůjčky počítačů. Hezký zbytek dne přeje obecní úřad městské části Suché Lazce.

Mgr. Petr Orieščík - starosta

příspěvek vložil

Pozvánka na Výstavu ovoce Zahrádkářů 2016 v Kulturním domě

vloženo - 16.10.2016

Obecní úřad městské části Suché Lazce ve spolupráci s Klubem důchodců a všeličných zahradkářů pořádá v sobotu 22.10. (15:00h - 21:00h) a v neděli 23.10. (15:00h - 18:00h), v kulturním domě Suchých Lazců Výstavu ovoce Zahrádkářů s lidovou veselicí v krojích.

Žádáme všechny občany, kteří se chtějí do výstavy zapojit, aby zapůjčili své ovoce a produkty zahrady na výstavu. Sběr ovoce bude probíhat v pátek 21.10. v kulturním domě od 15-18 hodin. Každý pěstitel může přinést na ukázku libovolné plody zahrady: jablka, hrušky, česnek, révu, cibuli, dýně, květiny, produkty z ovoce (čalamády), pálenky apod.. (dalším nápadům se meze nekladou) Děkujeme všem, kteří se zapojí. Vstupné dobrovolné.
Program: Sobota 22.10. od 15:00h do 22:00h
Výstava ovoce, volná diskuze o zahradničení, rady, recepty, občerstvení formou kávy, čaje, domácích koláčů a rozličných bábovek a buchet.
V neděli 23.10. od 15:00h do 18:00h bude následovat stejný program.

Mohlo by Vás také zajímat:
- Výstava ovoce zahrádkářů a zahumenkářů 2016
- Výstava ovoce zahrádkářů a zahumenkářů 2015

Facebooku

David Závěšický - kronikář

Fotografie z Drakiády v Suchých Lazcích 2016

Klub rodičů MOC DĚKUJE VŠEM, kteří přišli na Drakiádu v neděli 16.10.2016. Sluníčko se nám neukázalo, ale vítr foukal a draci úspěšně létali. Nakonec se všichni zahřáli teplým čajem a punčem.

Facebooku

Vladimíra Lencová - zastupitelka

vloženo - 15.10.2016

Mistrovský zápas Lazio říjen 2016 Suché Lazce : Město Albrechtice 3:4

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Město Albrechtice, který se hrál v sobotu 15.10.2016 v 15:00 hod., prohrály Suché Lazce 3:4 (1:2). Góly dával 26. V. Charalambidis, 34. M. Sklenařík, 76. M. Šupák, 88. J. Bušos - 44. D. Kostka, 58. O. Vlha, 90. R. Švec. Rozpis zápasů zde.
11. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2016-2017

V brankové přestřelce byli nakonec úspěšnější domácí fotbalisté z Albrechtic. Suché Lazce chtěly v Albrechticích bodovat naplno, jenže nakonec jim zbyly pouze oči pro pláč. Domácí poprvé potěšili své fanoušky ve 26. minutě, kdy Charalambidis nádherně vymetl šibenici - 1:0. Poté navíc vystřihl Sklenařík efektní polonůžky a hosté opět marně lomili rukama - 2:0. Sucholazečtí reagovali krátce před přestávkou, konkrétně po kolmici Vlhy a přesné ráně Kostky - 2:1. Hostům narostla křídla a z obrovského tlaku vytěžili vyrovnání, o které se zasloužil Vlha - 2:2. Nováček soutěže dokonce sahal po vedení, ale Švec v tutovce selhal. Domácí naopak ukázali obdivuhodnou produktivitu, když z rychlých brejků udeřili Šupák s Bušosem - 4:2. Favorit už stačil pouze snížit zásluhou Švece - 4:3.

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák, V. Šlesinger, F. Balda, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník, M. Adamčík, O. Vlha, L. Lenc(82. M. Stárek), T. Herudek, R. Švec.

Facebooku

vloženo - 14.10.2016

V dnech 21., 24., 25. a 26. října bude ordinace uzavřena

V pátek 21.10.2016 a ve dnech pondělí 24.10. až středa 26.10. bude ordinace praktického lékaře v Suchých Lazcích uzavřena.
Ve dnech 24. a 25. října je zajištěn zástup v ordinaci paní doktorky Palzerové (Palcerové) v Hrabyni, jak je uvedeno v posledním čísle sucholazeckého zpravodaje. (MUDr. Darja Palzerová, ordinace: Hrabyně 180, a Velká Polom, Opavská 101, tel.: 733 722 607, Hrabyně - 553 775 159)

Občané registrovaní ve zdejší ordinaci MUDr. V. Kašpárka mají možnost nechat se očkovat proti chřipce. Bližší informace získáte osobně či telefonicky (737 823 663).

Facebooku

MUDr. Vít Kašpárek

vloženo - 13.10.2016

Pozvánka - drakiáda 2016 s opékáním špekáčku

Klub rodičů zve všechny rodiče a děti na "Drakiádu 2016", která se koná v neděli 16.10.2016 od 15:00 h na školním hřišti. Vezměte si s sebou draka, polínko do ohně, špekáček a pečivo. Pro děti bude připraven čaj, sladká odměna a pro rodiče punč. Na Vaší účast se těší klub rodičů.

Facebooku

vloženo - 9.10.2016

Výsledky voleb v Suchých Lazcích do zastupitelstev krajů 2016

Ve dnech 7.10. - 8.10.2016 proběhly v naší obci volby do zastupitelstev krajů. Kraj: Moravskoslezský kraj, Okres: Opava, Obec: Opava - Suché Lazce, Okrsek: 5001.
Zapsaní voliči: 855
Vydané obálky: 316
Voleb. účast v %: 36,96
Odevzd. obálky: 316
Platné hlasy celkem: 310

Výsledky voleb do zastupitelstev krajů ... Detailní výpis najdete zde.

Facebooku

vloženo - 8.10.2016

Mistrovský zápas Lazio říjen 2016 Suché Lazce : Otice 4:0

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Otice, který se hrál v neděli 8.10.2016 v 15:00 hod., vyhrály Suché Lazce 4:0 (4:0). Góly dával 14. R. Švec, 16. O. Vlha, 35. R. Švec, 44. R. Švec. Rozpis zápasů zde.
10. kolo, Moravskoslezský, 1.B třída sk. A, 2016-2017

Všechny góly padly v prvním dějství. Zářil hlavně autor hattricku Švec. Nováček soutěže ze Suchých Lazců nakročil na tříbodovou cestu ve 14. minutě, když Švec těžil z přesného centru Baldy - 1:0. O několik vteřin později hosté opět smutnili, neboť Vlha zužitkoval ideální pas Švece - 2:0. Otice pak dokonce čelily pokutovému kopu, ale Balda z penaltového puntíku pouze rozkymácel břevno. Suché Lazce však toto selhání nezabrzdilo. Poločas snů pokračoval ve 35. minutě, protože se Švec nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži - 3:0. Domácí opora nakonec zkompletovala hattrick, když Švec skóroval po nádherném ťukesu uvnitř šestnáctky - 4:0. Ve druhém dějství už góly nepadaly, přesto se Otice vracely zpět s ostudným výsledkem.

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák, V. Šlesinger(66. T. Žůrek), F. Balda, D. Laub, D. Kostka(80. M. Stárek), V. Kožušník(84. Z. Koky), M. Adamčík, O. Vlha, M. Havelka, T. Herudek, R. Švec(86. R. Kulaga).

Facebooku

vloženo - 5.10.2016

Pozvánka na 19. zasedání Zastupitelstva 2016

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 11.10.2016, 19. zasedání Zastupitelstva městské části Opava - Suché Lazce. Začátek schůze je v úterý 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava - Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Statutární město Opava, Úřad městské části Opava - Suché Lazce. Starosta, Mgr. Petr Orieščík.

Program 19. zasedání ZMČ Opava - Suché Lazce dne 11.10.2016
1. Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce.
2. Volba ověřovatelů zápisu a zapisovatele.
3. Kontrola usnesení ze dne 6.9.2016
4. Zpráva starosty o činnosti OÚ MČ Suché Lazce v období od 6.9.2016 - 10.10.2016.