stránkování aktualit (od aktuálních po nejstarší)

vloženo - 4.9.2016

Zvýšený počet vozidel v obci byl důsledkem nehody v Nových Sedlicích

Nedělní zvýšený počet vozidel v naší obci byl důsledkem dopravní nehody v Nových Sedlicích. To mělo za následek dočasnou uzavírku jednoho jízdního pruhu na ulici Opavská v obci Nové Sedlice a odklon dopravy směrem na Suché Lazce.

Popis omezení provozu: komunikace byla dočasně uzavřena; probíhalo vyšetřovací pokus dopravní nehody; byla prováděna rekonstrukce DN, PČR na místě. Čas uzavírky od 4.9.2016 10:00 do 13:00 hodin; na ulici Opavská v obci Nové Sedlice okres Opava; odklon dopravy přes Suché lazce.; komunikace dočasně uzavřena; probíhá vyšetřování nehody; bude prováděna rekonstrukce DN, PČR na místě.

Mistrovský zápas Lazio září 2016 Suché Lazce : Kylešovice 2:1

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : FK Kylešovice, který se hrál v sobotu 3.9.2016 v 16:30 hod., vyhrály Suché Lazce 2:1 (0:1). Góly dával 7. D. Pekárek, 50. O. Vlha, 54. R. Švec. Rozpis zápasů zde.

K dalšímu utkání jsme zajížděli k derby na „fantasticky“ připravenou umělku do Kylešovic. Do utkání jsme navzdory horkému počasí vstoupili vlažně. V 7. minutě nás za to potrestal domácí Pekárek, který využil špatného odkopu a toho, že jsme si následně dávali přednost, převzal míč a trošku šťastnou střelou, která s pomocí odrazu od tyče zapadla do naší branky otevřel skóre utkání - 1:0. V prvním poločase se hrálo především mezi šestnáctkami. Do poločasové přestávky byly k vidění pouze dva zajímavé momenty. Nejprve po chybě Stárka mohli domácí zvýšit vedení, ale Pasterňák výborným zákrokem nohama zachránil naše mužstvo před větší ztrátou. Naše mužstvo kontrovalo šancí Kožušníka, který domácího brankáře rovněž nepřekonal.
Po poločasové rozmluvě v naší šatně jsme do druhého poločasu vstoupili aktivně. Hned v 50. minutě Vlha utekl domácí obraně a vyrovnal na 1:1. Vzápětí se v šanci ocitl Švec, ale domácí brankář vytlačil  jeho střelu na roh. Oba aktéři si přímý souboj zopakovali již v 54. minutě. Adamčík po krásné individuální akci našel v domácí šestnáctce Švece a pro něj již nebyl problém dostat míč do branky - 1:2. Domácí byli jako opaření. Naše mužstvo nadále hrálo a vytvářelo si šance, bohužel se nám nepodařilo žádnou z nich proměnit v další gól. Postupem času se domácí z tvrdého direktu oklepali a i díky příchodu čerstvých hráčů a změně rozestavení začali mít více ze hry. Naštěstí jsme je do velkých gólových příležitostí nepouštěli. Za trošku pasivní hru jsme mohli být potrestáni v 87. minutě, kdy po přísně nařízeném pokutovém kopu domácí Mužík z puntíku zamíříl mimo naši branku. Do konce zápasu se již nic podstatného neudálo a tak jsme si odvezli z Kylešovic cenné tři body a potvrdily dobrý vstup do soutěže.

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák, M. Stárek, V. Šlesinger, F. Balda, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník (87. T. Žůrek), M. Adamčík, O. Vlha, T. Herudek, R. Švec

Facebooku

vloženo - 3.9.2016

Posvícenecké fotbalové utkání 2016 vyhráli ženatí 2:1

V pátek 2.9.2016 se na obecním hřišti odehrál za značné podpory sucholazeckých fanoušků fotbalový zápas svobodní vs. ženatí. V posvíceneckém zápase, na který se tým svobodných dostavil autobusem pana Vaňka nakonec vyhráli ženatí nad svobodnými 2:1 (2:0). (foto: Kateřina Vlhová)

Další fotografie najdete ve fotogalerii. ukázat celou fotogalerii

Facebooku

vloženo - 31.8.2016

Pozvánka na 18. zasedání Zastupitelstva 2016

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 6.9.2016, 18. zasedání Zastupitelstva městské části Opava - Suché Lazce. Začátek schůze je v úterý 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava - Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Statutární město Opava, Úřad městské části Opava - Suché Lazce. Starosta, Mgr. Petr Orieščík.

Program 18. zasedání ZMČ Opava - Suché Lazce dne 6.9.2016
1. Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce.
2. Volba ověřovatelů zápisu a zapisovatele.
3. Kontrola usnesení ze dne 12.7.2016.
4. Zpráva starosty o činnosti OÚ MČ Suché Lazce v období od 12.7.2016 - 5.9.2016.
5. Chodník na Přerovci - schválení dodavatele projektové dokumentace.
6. Různé.
7. Závěr.

Facebooku

vloženo - 29.8.2016

Mistrovský zápas Lazio srpen 2016 Suché Lazce : TJ Světlá Hora 4:0

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : TJ Světlá Hora, který se hrál v sobotu 27.8.2016 v 17:00 hod., vyhrály Suché Lazce 4:0 (2:0). Góly dával 17. M. Adamčík, 37. M. Havelka, 61. D. Kostka, 89. A. Židek. Rozpis zápasů zde.

Ve druhém domácím utkání přivítali hráči S. Lazců mančaft Světlé Hory. Domácí chtěli hosty zatlačit hned od začátku utkání a získat si nějaký gólový náskok do zbytku zápasu. Lazečtí sice měli ze začátku převahu, ale postupem času se přizpůsobili soupeři, nedrželi míč a pouze nakopávali dlouhé balóny. První a vítěznou branku trefil domácí mladíček Adamčík. Po rohovém kopu si našel míč na hranici velkého vápna a napálil jej pod břevno – 1:0. Do konce poločasu přidal další branku domácích Havelka, kterému přistavil balón Vlha. Havelka dostal v šestnástce hodně prostoru a sklepl si míč pravou nohou na levou a zakončil kolem hostujícího gólmana – 2:0. Poté neskončili brankou příležitosti Kožušníka a Lence. Hosté hrozili ze standartních situací a nakopávaných míčů. Všechny jejich pokusy dokázala zblokovat domácí obrana a gólman Pasterňák, který dostal přednost před Pražákem.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první, domácí pozorně bránili a chtěli trestat chyby v hostující obraně. Klid na kopačky jim dodal Kostka, jenž po rohu rozehraném na krátko a centru Kožušníka usměrnil míč před gólmanem hlavou do odkryté svatyně – 3:0. Domácí opět pokračovali ve festivalu zahozených šancí a domácí fans nevěřili vlastním očím. Ještě jednu radost na konec utkání jim připravil Vlha, který potáhl míč do velkého vápna a předložil Žídkovi míč 15 cm před prázdnou branku. Ten nezaváhal a připsal si první trefu mezi muži 4:0.

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák - V. Šlesinger, F. Balda, D. Laub, D. Kostka, V. Kožušník, M. Adamčík (80. A. Židek), O. Vlha, L. Lenc (41. M. Stárek), M. Havelka, T. Herudek