Ve středu 24.6.2015 proběhla v Mateřské Školce ve velkém oddělení rozloučení předškoláku se školou, kterou připravila paní učitelka Tereza Čeperová společně s dětmi. Děti prošli s rodiči jednotlivé úkoly a pak byli pasováni na školáky. Nakonec bylo malé občerstvení, které děti s paní učitelkou pro rodiče připravili. Další fotografie jsou v detailu novinky.

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil

vloženo - 23.6.2015

Termín přihlášek na nohejbalový turnaj 29.6.

Připomínáme, že termín přihlášek na nohejbalový turnaj, je možné odevzdat k rukám starosty do 29. června. Nohejbalový turnaj se bude konat 5. července 2015, v areálu Na Strážnici.

Facebooku

Sezóna 2014/2015 III. třída - statistika jaro 2015

JménoOdehrané min. jaroPočet branek jaroPočet asist. jaroOdehrané min. celkemPočet branek celkemPočet asist. celkem

Dětský den na obecním hřišti 2015

Vážení spoluobčané, i přes nepřízeň počasí se o víkendu uskutečnily další akce v rámci kulturního a společenského léta. V sobotu proběhl dětský den na obecním hřišti a v neděli byl nachystán pro širokou veřejnost střelecký den na Strážnici. Hezký den přeje Obecní úřad městské části Suché Lazce.
Několik fotografií z Dětského dne (další jsou v detailu novinky), který byl zakončen Karnevalem. (foto: David Závěšický)

Facebooku

Výsledky střelecké soutěže družstev

Výsledky střelecké soutěže družstev, která proběhla 21. června 2015 na Strážnici v areálu Střelnice. (foto: Břetislav Janošek)

3624.

Výsledky střelecké soutěže dětí z 21. června 2015 Strážnice - Střelnice. (foto: Petr Orieščík)

Zápis ze 7. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2015

Zápis ze 7. zasedání zastupitelstva MČ Opava – Suché Lazce, konaného dne 2.6.2015 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 7. zasedání zastupitelstva MČ Opava – Suché Lazce:
1. Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce.
2. Volba ověřovatelů a zapisovatelky.
3. Kontrola plnění usnesení ze dne 12. 05. 2015.
4. Zpráva starosty o činnosti OÚ MČ Suché Lazce v období od 12. 05. 2015 – 02. 06. 2015.
5. Schválení dotačních smluv pro složky MČ Suché Lazce.
6. Schválení finančních prostředků na posvícení.
7. Sucholazecké kulturní a společenské léto – schválení prodloužení hudební produkce.
8. Schválení vyčištění kanalizačního odtoku pod ul. Na Štěpnici.
9. Schválení odměny za kroniku – rok 2012.
10. Autobusové zastávky – Přerovec.
11. Odkup pozemku par. č. 897/33.
12. Interpelace.
13. Závěr.
více najdete v zápise z 7. zasedání zastupitelstva MČ Opava – Suché Lazce.

Facebooku

vloženo - 17.6.2015

Omezení provozu MHD

Omezení provozu MHD z důvodu rekonstrukce křižovatky III/4661 a III/4662 v Opavě Komárově (pod hřbitovem).
Na základě "Rozhodnutí odboru dopravy MMO ze dne 8.6.2015", Vás informuji o plánovaném omezení linek MHD č. 211, 220 a 222 a připraveném řešení dopravní obslužnosti.
1. Etapa – termín 15.6.2015 - 26.7.2015 Uzávěra silnice mezi Raduní a Komárovem, linka č.222 bude vedena po objízdné trase:
Raduň – Kylešovice, kruhový objezd – Jižní spojka Komárov.
Zastávky MHD "Raduň Komárovská" a "Komárov Tělocvična" budou zrušeny, zastávka "Komárov Balakom" bude nahrazena zastávkou "Komárov Komas" (na ul. Ostravské).
Jízdní řád na ostatních zastávkách linky 222 se nemění. Spoje linky 222, které jedou přes Komárovské Chaloupky, nebo Podvihov zůstávají bez omezení.
2. Etapa – termín 27.7.2015 - 23.8.2015
Neprůjezdný úsek křižovatky mezi zastávkami MHD Komárov tělocvična a Komárov střed,
a) linka č.220 bude vedena po objízdné trase: Po ul Ostravské, přes zastávky Komárov Oasa, Komárov Komas, Komárov střed (otáčí se před kostelem), Komárov Kravařov směr Suché Lazce a zpět. Zastávka MHD "Komárov tělocvična" bude zrušena, zastávka "Komárov Balakom" bude nahrazena zastávkou "Komárov Komas".
b) linka č.211 bude vedena po objízdné trase: Ve směru z Podvihova nebude linka 211 projíždět přes zastávku "Komárov střed", ale pojede rovně přes zastávku "Komárov tělocvična", zastávka "Komárov Komas" bude nahrazena zastávkou "Komárov Balakom". Jízdní řády na ostatních zastávkách linek 211 a 220 se nemění. Josef Kraus vedoucí provozu MHD

Facebooku

Hlasujte v naší anketě pro film do Letního kina

Vážení spoluobčané, prosím hlasujte v naší anketě a rozhodněte o tom, který film budeme promítat na letním kinu 11. 7. na obecním hřišti hlasovat můžete do 28.6.2015. (starosta Mgr Petr Orieščík)
hlasovat pro výběr filmů zde
Jaký film si přeješ na letním kinu 11. 7. 2015 na obecním hřišti?