Mládežníci sezóna 2014/2015 - Suché Lazce - Budišov

Zápas mini 1+4 Suché Lazce - Budišov

Další zapas mini s lídrem soutěže z Budišova
Suché lazce - Budišov nad Budišovkou 2 - 6
Sestava (branky). Dudek Václav, Martínek Filip, Chalupa David (1), Baar Matyáš, Folwarczny Tobias (1), Havrlant Matě.

vloženo - 19.5.2015

Obecní úřad městské části Suché Lazce Pořádá 30.5.2015 v centru obce Gulášfest Suché Lazce 2015 aneb soutěž o nejlepší guláš.
Do soutěže se mohou přihlásit týmy (maximální počet osob v týmu není omezen, minimum jsou ovšem dva soutěžící na jeden tým), které uvaří guláš, dle vlastního receptu. Tým musí mít svůj název a taktéž název chystaného guláše (musí být uvedeno v přihlášce). Hodnotí se nejen kvalita hotového guláše, ale také kultura a profesionalita přípravy, čistota na pracovišti, nazdobení stánku, celková prezentace týmu a doplňkový program (týmy mohou použít doplňkový program, dle vlastního uvážení). Uvítáme nejen profesionální přístup při vaření, ale i legraci a recesi. Další informace o festivalu a pravidla naleznete zde:

Facebooku

vloženo - 18.5.2015

Sezóna 2014/2015 III. třída - Suché Lazce : Chvalíkovice 6:0

Sezóna 2014/2015 III. třída - Suché Lazce : Chvalíkovice 6:0 (4:0)

CÍL SPLNĚN. POSTUPUJEME DO OKRESU!

Střelci: 18´, 38´, 47´ Vlha, 11´, 38´ Švec, 74´ Kožušník

Sestava: Pasterňák - Dener (78´ Kubín), Laub D., Laub J. (75´ Novák), Stuchlík - Lenc, Balda, Havelka, Kožušník - Vlha (63´ Adamčík), Švec (78´ Matrosz)

Další utkání, které již za určitých okolnosstí mohlo rozhodnout mohlo rozhodnout o našem postupu do okresu jsme odehráli na domácím hřišti proti Chvalíkovicím. Na podzim jsme ve Chvalíkovicích utrpěli porážku 2:1 a tudíž jsme soupeři měli co vracet. Pod dojmem vysokého náskoku v tabulce, který již skoro zaručoval postup jsme nastupovali do utkání ve velmi uvolněné náladě.

Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči a náš tým od začátku podle očekávání určoval tempo hry. Hosté se soustředili na obranu a my jsme v poklidném tempu mohli kombinovat. Nebylo to nijak strhující tempo, ale na hosty to tentokrát bohatě stačilo V 11. minutě přetažený centr Stuchlíka hlavou vrátil Vlha před branku a Švec otevřel skóre utkání - 1:0. V 18. minutě si naši útočníci role vyměnili, Švec našel přesnou uličkou Vlhu, který postupoval sám na brankáře, udělal mu kličku a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Hra dále plynula bez větších rozruchů. Ve 33. minutě vybojoval na hostujícím obránci míč Lenc a v situaci dva na brankáře vybídl Švece ke skórování do prázdné branky - 3:0. Pro Švece to byl jubilejní 30 gól sezóny!!! Skóre poločasu uzavřel z trestného kopu Vlha, když jeho přesný centr nikým netečován zapadnul do sítě hostující branky - 4:0.

Druhý poločas jsme začali zostra a Švec se ihned dostal do tutovky, ale minul. Ve 47. minutě Havelka vysunul Vlhu a ten opět tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal - 5:0. Pro Vlhu to byl jubilejní 20 gól v sezóně!!! Poté se nadále hrálo podle našich not. Hosté se do ničeho velkého nepouštěli, my jsme hráli v pohodě a šetřili jsme síly na večer. V 74. minutě uzavřel skóre po přihrávce Adamčíka Kožušník - 6:0.

Pohodové utkání, které narušili pouze výlevy hostujícího brankáře v prvním poločase. Díky dalším ztrátám našich nebližších pronásledovatelů máme v tabulce nedostižný 14 bodový náskok, který nám zaručuje zasloužený návrat do Okresního přeboru. Příští utkání odehrajeme v neděli 24.5.2015 v 10:00 hodin v Dolních Životicích. Přijďte nás opět povzbudit...

Facebooku

vloženo - 17.5.2015

12. ročník soutěže O putovní pohár primátora města Opavy

Statutární město Opava ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Opava-Kateřinky Vás srdečně zvou dne 23. května 2015 od 13:00 hodin na hřiště bývalých Dukelských kasáren v Opavě vchod do areálu z Vančurovy ul. (nová brána) na 12. ročník soutěže jednotek Sborů dobrovolných hasičů Statutárního města Opavy v požárním sportu "O putovní pohár primátora města Opavy".
Disciplína: Požární útok s vodou.
Provedení požárního útoku : 12 družstev jednotek Sborů dobrovolných hasičů Statutárního města Opavy
Hosté: družstvo dobrovolných hasičů z polské Ratiboře (Ratibórz), Součásti soutěže je výstava požární techniky záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína, HZS MSK ÚO Opava a požární techniky jednotek SDH Statutárního města Opavy. Občerstvení zajištěno na setkání s Vámi se těší dobrovolní a profesionální hasiči, organizátoři a primátor města Opavy.

Facebooku

vloženo - 15.5.2015

Školní besídka ZŠ a MŠ

Ve čtvrtek 14.5.2015 proběhla v tělocvičně Sucho-lazecké školy školní besídka. Nepřízeň počasí donutila přesunout program do školní tělocvičny. Besídku si připravili děti společně se svými učitelkami jak z malého tak i velkého oddělení školky. Dalšími účinkujícími byli školní děti s bohatým programem. Všechny děti předvedli pěkná představení. Na konci programu probíhala volná zábava s občerstvením, které připravili rodiče a paní učitelky. Další fotografie v detailu novinky.

Facebooku

vloženo - 14.5.2015

Mládežníci sezóna 2014/2015 - Chvalíkovice - Suché Lazce

Zápas mini Chvalíkovice - Suché Lazce

Druhé vítězství "mini" na jaře
Chvalíkovice - Suché Lazce 5 - 9
Sestava (góly): David Chalupa (6), Tobias Folwarczný (2), Václav Dudek (1), Matěj Havrlant, Filip Martínek, Patrik Holaň.

Facebooku

vloženo - 12.5.2015

Nabídka brigády - Zemědělská a.s.

Nabídka brigády - Zemědělská a.s. Opava-Kylešovice hledá brigádníky na vykopávání plevelných řep v cukrovce. Jedná se o lokality v katastru Suché Lazce a Komárov. Doprava na pole vlastním způsobem (možno použít MHD). Pracovní doba od 7:00 do 15:00, za nepříznivých povětrnostních podmínek se práce dočasně přerušuje. Hodinová mzda činí 60,- Kč za hodinu práce. Zájemci ať se hlásí u paní Křibkové - tel.: 553 704 248.