Sezóna 2014/2015 III. třída - Suché Lazce : Nové Sedlice 4:2

Sezóna 2014/2015 III. třída - Suché Lazce : Nové Sedlice 4:2 (2:0)

Střelci Lazia: 12. min. a 30. min. Švec, 80. min vlastní, 85. min. Balda

Sestava: Pasterňák – Lenc (85. min. Novák), Graf, Balda (88. min. Groda), Kožušník – Dener (59. min. Venclík), Havelka, Stuchlík, Adamčík (59. min Mikšík) - Švec, Vlha. Trenér Chmel, asistent Vašíček.

První jarní utkání jsme odehráli na domácím hřišti se sousedními Novými Sedlicemi. Papírově se mělo jednat o jednoznačný zápas. Nic jiného než vítězství jsme ze zápasu nebrali. Otázkou před zápasem byla pro nás pouze výše skóre. Ovšem jak ukázal průběh zápasu, nic nebylo tak jednoznačné.

Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Hosté, kteří neměli co ztratit hráli bojovně a obětavě. I přesto se nám ve 12. minutě podařilo Švecem skórovat, který do hostujicí branky hlavou umístil přesný Kožušníkův centr – 1:0. Kdo si myslel, že nás to uklidní brzy zjistil, že se mýlil. V 19. minutě propadl nákop z trestného kopu v našem pokutovém území k jednomu z hostujících hráčů, kterého fauloval Pasterňák a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. K penaltě se postavil Lacuch (tento je na hostování v N. Sedlicích právě od nás), ale neměl dobře seřízená mířidla a branku překopl. Ve 30. minutě hosté faulovali v šestnáctce aktivního Kožušníka a Švec dostal příležitost Lacuchovi ukázat jak s penaltou naložit lépe. Naštěstí pro nás poslal brankáře do opačného koutu branky a zvýšil na 2:0. Do kabiny jsme šli sice s dvoubrankovým náskokem, ale s vědomím, že hosté se neporazí sami.

Druhý poločas jsme začali aktivněji. Hosty jsme uzamkli na jejich půlce. Paradoxně, když se trošku zlepšila naše hra udeřili hosté. V 54. minutě se poprvé ve druhém poločase dostali před naší branku a po rychlém brejku a zaváhání Pasterňáka při výběhu zkorigovali na 2:1. Naše hra opět upadla a hosté vycítili šanci na dobrý výsledek. K tomuto jim v 63. minutě nepochopitelnou minelou napomohl opět Pasterňák, který neměl svůj den a lehký kop z trestného kopu pustil za svá záda – 2:2. Poté jsme se začali tlačit dopředu a trošku přidali na otáčkách. Byli to, ale hosté, kteří se mohli dostat překvapivě do vedení. Naštěstí ve 100% šanci si jeden z jejich hráčů míč špatně zpracoval a již nedokázal zakončit. Náhodným brankám naštěstí pro nás ještě nebyl konec. V 80. minutě po krásném úniku dnes dobře hrajícího Lence si hostující obránce „krásně“ sklepl míč pod břevno své branky a poslal nás do vedení 3:2. V 85. minutě uzavřel skóre do prázdné branky Balda, který využil přihrávky Mikšíka – 4:2.

Utrápené vítězství, které nás snad bude varovat do dalších zápasů. Příště nás čeká opět derby, tentokrát na venkovním hřišti v Komárově, který překvapivě vyhrál v Hlavnici 3:1. Určitě nás opět nečeká lehké utkání. Výkop je v nedelí 12.4.2015 v 15:30 hodin.

Zhodnocení turnaje O pohár starosty ve stolním tenise

Turnaj O pohár starosty ve stolním tenise v Suchých Lazcích je úspěšně za námi a vítězem se stal pan Mikšík Gratulujeme a doufáme, že originální pohár starosty bude šmakovat Na zdraví Na další ročník se můžete těšit v březnu roku 2016. Hezký den přeje Obecní úřad městské části Suché Lazce (starosta Petr Orieščík)

Facebooku

vloženo - 25.3.2015

Pozvánka na turnaj O pohár starosty obce ve stolním tenise

Vážení spoluobčané, Obecní úřad městské části Suché Lazce zve všechny zájemce dne 28.3.2015 na turnaj O pohár starosty obce ve stolním tenise. Turnaj začne od 8:00 hod. a bude se konat v tělocvičně místní základní školy. Zápis do turnaje bude probíhat od 7:30 hod v den turnaje. Občerstvení bude zajištěno pro všechny účastníky turnaje. Všechny srdečně zve starosta obce Petr Orieščík.

Facebooku

Pozvánka na Pohár osvobození 30. ročník

30. ročník Poháru osvobození proběhne v areálu Strážnice v Suchých Lazcích 19. dubna 2015
Propozice střelecké soutěže - Jednorázovou soutěž jednotlivců pořádá AVZO TSČ ČR - ZO SKÁLA Opava - Suché Lazce. Akce proběhne v sobotu 19.dubna 2015 na Střelnici v Opavě - Suchých Lazcích v disciplínách StM 30 a LM 30. Budou tyto kategorie: 1. senioři ročník 1970 a starší, 2. mládež do 15-ti let (ročník 2000 a mladší), 3. ostatní ( bude-li nejméně 5 soutěžících, jinak budou kategorie 2. a 3. sloučeny). Organizační výbor tvoří, Richard Dener (ředitel soutěže), Oldřich Kubesa (tajemník). Hlavní rozhodčí bude Břetislav Janošek. Podmínky účasti: členové ČSS a členové AVZO, kteří se přihlásí před soutěží do doby ukončení presentace. Potřebné doklady: průkaz totožnosti, platný čl. průkaz ČSS nebo AVZO, zbrojní průkaz, průkaz zbraně. Startovné je 50,- Kč na jednoho střelce. Zbraně a střelivo - vlastní. Hodnocení bude probíhat podle platných směrnic. Případné protesty se řeší podle PSS do 15 minut od zveřejnění výsledků. Odměny pro střelce budou věcné ceny pro první 3 soutěžící v každé kategorii.
Časový harmonogram akce: 8:30 - 9:00 presentace, 9:10 - nástup, losování a zahájení soutěže, 9:30 - zahájení střelby 1. směny, cca 13:30 - vyhlášení výsledků a ukončení soutěže. Technické ustanovení střelnice je vybavena podložkami pod tělo. POZOR není vybavena stojany na dalekohledy! Veškeré náklady si hradí střelci nebo vysílající organizace. Občerstvení je zajištěno na střelnici. Pořádající klub je pojištěn pojistkou AVZO Je zajištěno zdravotní zabezpečení formou případné dopravy do nemocnice v Opavě.
Kontaktní adresa pořadatele je ing. Janošek Břetislav, N. Sedlice 124, mobil 724 231390. Všeobecná ustanovení, pořadatel si vyhrazuje právo na případné změny, které budou sděleny před zahájením soutěže. Propozice byly vydány dne 20.3.2015 v Opavě - Suchých Lazcích. Připravil Závěšický, zdroj AVZO.