V pondělí 30.4.2012 občané městské části Opava Suché Lazce podali na úřad MSK petici, kde žádají kraj, aby nedošlo k zapracování jižní varianty obchvatu Komárova do územního plánu MSK a následně do územního plánu Statutárního města Opavy. Petice obsahuje racionální připomínky a více než 400 podpisů.

David Závěšický - kronikář

příspěvek vložil

vloženo - 25.4.2012

Zápis z 21. zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce 2012

Zápis ze 21. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 17.4.2012 v 18:15 hod., je nyní k dispozici ke stažení. Program 21. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce:
1. Zahájení a volba ověřovatelů zápisu.
2. Schválení programu zasedání.
3. Projednání Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem.
4. Závěr.
více najdete v zápise z 21. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce.

ukázka ze zápisu...
Starosta seznámil zastupitele s materiály odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Moravskoslezského kraje ohledně Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem. Z diskuze zastupitelů vyplynulo, že nesouhlasí s některými posudky z daného materiálu. Zastupitelstvo pověřuje starostu vypracováním předmětného vyjádření k oznámení o hodnocení vlivu záměru na životní prostředí „Porovnání variant průchodu silnice I/11 mezi Opavou a Komárovem.
Pro: 10.
...

Facebooku

Sezóna 2011/2012 - Chuchelná : Suché Lazce 1:3 (1:2)

Sestava: Klapuch, Herudek, Havelka, Karpjak, Stuchlík, Dener, Handzlík, Honěk, Kuba, Balažovič, Vlha

Střídali: Pospíšek, Toth, Podešva

Branky: Vlha 2, Handzlík

Po nevydařeném domácím utkání zajíždělo naše mužstvo do areálu Chuchelné. Trenér udělal v sestavě, do které se vrátil po jednozápasové pauze Honěk, několik změn. Hráči si v kabině řekli, že budou hrát více po zemi, vzhledem k výšce soupeře i kvalitám Handzlíka. Nebojácnost hry po zemi a kombinační hra přes našeho středopolaře začaly brzy nést své ovoce. Hosté měli územní převahu a dostávali se kombinacemi k brance domácích. Skóre se pohnulo po pár minutách hry, kdy přihrávku do šestnástky zpracoval Vlha a místo přihrávky pod sebe, uklidil míč do branky překvapeného gólmana (0:1). Hosté ve hře dopředu nepolevovali a vytvářeli si další nadějné šance. Šance Kuby, Hoňka a hlavně Denera doslova volali po trefě do černého. Hosté ovšem své šance promarnili a přišel trest. Domácí se snažili útočit pouze za cenu dlouhých nákopů. Po jednom z nich neuklidil míč do bezpečí Havelka, svedl na hranici vápna souboj s domácím útočníkem a sudí odpískal faul. Marné bylo divení hostů a domácí hráč z hranice šestnástky obstřelil zeď a míč proletěl pod Dankem, který měl jen pramalou šanci něco vidět (1:1). Hosté, vědomi si své převahy, chtěli strhnout výsledek opět na svou stranu a to se jim ještě do poločasu povedlo. Handzlík prošel středem hřiště a poslal parádním obloučkem přes stopery Vlhu samotného na brankáře. Ten zachoval klidnou hlavu a blafákem dal na 1:2. Do druhého poločasu ovšem hosté nastoupili poněkud rozespale a domácí se tlačili za vyrovnáním. Hosté se ale otřepali a začali hrozit z brejkových situací. Po jedné takové vybojovali standartní situaci, po které se míč odrazil na hranici velkého vápna domácích. Tam jej napálil Handzlík do šibenice a korunoval tak svůj skvělý výkon (1:3). Domácí dostali ještě jednu obrovskou šanci na zdramatizování vývoje utkání, když po faulu Stuchlíka kopali pokutový kop. Válku nervů k radosti hostů vyhrál Danek a vyrazil pokus nejlepšího střelce domácích. Poté už hosté kontrolovali hru a výsledek si pohlídali.

Celý tým utkání odpracoval, ale je nutno vyzvednout brankářské výkony Klapucha, střelecké Vlhy, režisérské Handzlíka a v neposlední řadě i Karpjaka, který celý zápas ve vzduchu srdnatě bojoval s o hlavu vyšším forvardem domácích.

Facebooku

vloženo - 19.4.2012

Vloupání do kůlny u rodinného domu na ulici Přerovecké

Dne 19.4.2012 v době mezi 14:30 hod. a 15:00 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Přerovecké v Opavě, městské části Suché Lazce přečin „Krádež“ tím, že po odstranění kovové petlice a visacího zámku dveří vnikl do kůlny stojící v blízkosti jednoho z rodinných domů, tuto prohledal, nic neodcizil, poškozenému muži ročníku narození 1941 z Opavy však byla způsobena celková škoda ve výši 300,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.

Facebooku

Sezóna 2011/2012 - Suché Lazce : Otice 2:4 (1:0)

Suché Lazce: Klapuch – Herudek, Podešva, Karpjak, Dener – Kuba, Hanzlík (76. Macháček), Stuchlík (60. Toth), Balažovič – Vlha, Havelka. Trenér: Petr Szczur

Branky: 30. Vlha, 85. z pen. Havelka

Pohádka o Suchých Lazcích skončila. Do Lazců přijelo mužstvo Otic a odvezlo si plný počet bodů. Domácí hráli naivním stylem dlouhých nakopávaných míčů, který hostující mužstvo se spoustou vysokých a urostlých hráčů dokázalo v klidu eliminovat. Když dali domácí míč na zem, tak se přecejen rodili šance. Z jedné takové otevřel skóre utkání Vlha, který z hranice šestnáctky zamířil k první tyči. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a domácí jim svými chybami a nedůsledností utkání doslova darovali.

Výpis z novin:
Jeden z nejméně očekávaných výsledků se zrodil na půdě Suchých Lazců, kam zajížděly v rámci dalšího kola Otice. Družina Radka Minarčíka vedoucímu celku soutěže uštědřila vůbec první porážku v sezoně. Krátce po půlhodině hry se přitom trefil ostrostřelec Ondřej Vlha. Po přestávce se však vývoj utkání začal pozvolna přiklánět na stranu hostů. Perfektním způsobem se prosadil Gorčica. Chvíli na to pak rovnou z přímáku zacílil přesně Hynek Luzar.

Otická kanonáda neustala a dalšími dvěma brankami promluvil do zápasových statistik útočník František Smuda. Druhou vsítil z penalty. Zlomení domácí stačili už pouze korigovat Havelkou, jenž zužitkoval pokutový kop několik minut před závěrečným hvizdem rozhodčího. „Jsme samozřejmě zklamaní, ale naše výkony už od začátku jarní části nejsou optimální,“ deklaroval předseda lazeckého klubu Miroslav Satke.

Facebooku

vloženo - 12.4.2012

Pozvánka na 21. zasedání Zastupitelstva 2012

Pozvánka
Podle zákona č. 128/2000 Sb. svolávám dne 17.4.2012
21. zasedání Zastupitelstva městské části Opava – Suché Lazce. Začátek schůze je v 18:15 hodin v kulturním zařízení městské části Opava – Suché Lazce, ul. Přerovecká 68. Starosta Miloslav Kostřiba
Program 21. zasedání
ZMČ Opava – Suché Lazce dne 17.4.2012
4. Závěr.

Facebooku

vloženo - 11.4.2012

Sezóna 2011/2012 - Zlatníky : Suché Lazce 1:2 (1:1)

Sestava: Klapuch, Herudek, Podešva, Karpjak, Dener, Balažovič, Handzlík, Honěk (79. Pospíšek), Toth (70. Macháček), Havelka, Vlha

Branky: 45. Herudek, 80. Vlha

K dalšímu utkání zajíždělo naše mužstvo ve vražednou dobu (neděle, 10:00 hod.) do Zlatníků. Opět je přivítalo chladné počasí se studeným větrem, tentokrát naštěstí bez deště. Domácí, kteří se krčí na dně tabulky, musí bojovat o každý bod a tak bylo jasné, že to hosté nebudou mít jednoduché. Utkání podle toho také vypadalo, obě mužstva bojovala, občas i na hranici agresivity. Hra byla zpočátku vyrovnaná, ale postupem času se dostávali domácí do tlaku díky standartním situacím, kterými svírali hosty před jejich vlastní šestnástkou. Z jedné takové situace, ikdyž bohužel o faul nešlo, otevřeli skóre. Honěk vypíchl před šestnáskou čistě míč ve skluzu, domácí záložník upadl, zařval a sudí foukl do píšťalky. Domácí hráči se precizně zahraným přímým kopem, na který si Danek jen šáhl, dostali do vedení (1:0). Poté si domácí vytvořili další dvě vyložené šance, kdy se po brejcích hnal na Danka osamocený útočník. Ke smůle hostitelů dvakrát zbrkle zakončil a přišel trest. V poslední minutě prvního poločasu zahrávali hosté roh, Balažovič předložil míč na malé vápno, kde ho nikým neatakovaný Herudek poslal hlavou do sítě (1:1). A tak se do druhého poločasu nastupovalo za nerozhodného stavu a čekalo se, které mužstvo strhne vítězství na svou stranu. Nejblíže ke vstřelení branky měl opět Herudek, který napálil míč zpoza pokutového území levačkou do břevna. Rozhodnutí přinesla akce Handzlíka, který od lajny navážel míč na střed hřiště, pokryl jej tělem a po ataku domácího hráče upadl. Jestli to bylo vysílením nebo faulem, ví jen aktéři tohoto souboje. Sudí zapískal, Vlha vzal míč a z podobného místa jako v první půli domácí, podobnou střelou, rozhodl (2:1). Domácí poté vrhli všechny síly do útoku, ale jejich snaha vyšla vniveč i díky parádnímu zákroku Danka, který vyrazil v poslední minutě střelu zpoza šestnástky i následnou dorážku.

Podtrženo a sečteno: Vysoké nasazení, bojovnost, dva fauly/nefauly – dva stejně krásné góly, laxní zakončení domácího hroťáka a nedůslednost při bránění u jednoho rohu = výhra hostů.