Sezóna 2010/2011 - Klimkovice : Suché Lazce 2:2 (1:1)

Sestava: Matrosz, Švec, Laub, Havelka, Dener, Munk, Stuchlík, Kříž, Kuba, Pospěch, Vlha

Střídal: Macháček, Pospíšek

Branky: Kuba, Stuchlík

Další zápas nás zavál do nedalekých Klimkovic, které chtěli doma zvítězit a dotáhnout se co nejblíže čelu tabulky. Podle kuloárních informací měli domácí tréninkovou zátěž i ve čtvrtek dopoledne. Aby toho nebylo málo, tak jim domácí trenér Alois Grussman těsně před zápasem naordinoval rozcvičku, ze které šel hostům mráz po zádech. Paradoxně do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří měli ze začátku navrch a vypracovali si také první šanci zápasu. Po pravé straně utekl Vlha, nacentroval před branku, tam ale na míč nedosáhl Pospěch a Kuba přiběhl pozdě. Hosté se za snahu hrát fotbal dočkali kýženého ovoce, když po centru Stuchlíka z levé strany usměrnil nechytatelně hlavou míč do domácí sítě Kuba (0:1). Po této brance se logicky hnali dopředu i domácí a párkrát zamotali hlavy hostující obraně. Vše vyvrcholilo nedorozuměním v zadních řadách hostů, kdy si na dlouhý nákop naběhl domácí útočník, prostrčil si míč kolem Matyldy a po lehkém kontaktu padl k zemi. Těžko říci, jestli už byl v pokutovém území, ale na druhou stranu je třeba dodat, že se mohla klidně vytahovat karta výražně tmavší barvy než žlutá. Domácí Prašivka penaltu bezpečně proměnil (1:1). Do poločasu se už skóre neměnilo a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.
Druhý poločas se odehrával ve středu hřiště, více ze hry měli domácí, které jistě o poločasové pauze nahecoval domácí kouč. Rozhodčí v utkání pustil tvrdší hru a na hřišti se to začalo pěkně okopávat. Například zákrok Kříže šel určitě slyšet až v sousední Polance a oplácení Stuchlíka v přerušené hře sudí přešel. Asi 10 minut před koncem vypukla na hřišti obrovská radost, když se po opakovaném rohu míč několikrát odrazil od Lauba a Prašivky a vletěl do branky hostí (2:1). Domácí se ke konci utkání zatáhli do obrany s cílem ubránit dosažený rozdílový gól. Naopak hosté se chopili iniciativy, tlačili se dopředu a chtěli zápas vyrovnat. Vstřelili gól, ale branku Pospěcha sudí pro ofsajd neuznal. Hosté se nakonec svého úspěchu dočkali, když po sérii rohových kopů, rozehrával z pravé strany Laub, našel volného Stuchlíka, který hlavou o břevno zmrazil domácí diváky (2:2). Tato situace rozpálila do běla domácího kouče, jelikož sudí ihned po rozehrávce foukl 3x do píšťalky.
Další potěšující zprávou je, že lazecký Messi byl včera na hale a v sobotu již možná na chvíli představí domácím divákům po náročné nemocenské, kterou trávil po zahrádkách a povalováním u MS v hokeji u televize.