Aktuality ze Suchých Lazců

vloženo - 14.10.2018

Mistrovský zápas Lazio říjen 2018 Suché Lazce : Velké Heraltice 2:4

V mistrovském zápase mužů Suché Lazce : Velké Heraltice, který se hrál v sobotu 13.10.2018 v 15:00 hod., prohrály Suché Lazce 2:4 (2:2). Góly dával 3. J. Piatkevič, 13. J. Otipka, 74. J. Otipka, 89. M. Štěpán - 11. V. Kožušník, 40. L. Dener. Rozpis zápasů zde.
11. kolo, Moravskoslezský, 1.A třída sk. A, 2018-2019

Heraltice rozhodly ve druhé půli dvěma góly. Domácí si nemohli vysnít lepší začátek zápasu. Hned ve 3. minutě se Adam Rolný prohnal kolem statického Žídka, posadil přesný centr na hlavu Jana Otipky, jehož pokus ještě gólman Pasterňák zneškodnil, ale na dorážku Piatkeviče už byl krátký – 1:0. Po další pěkné akci Adama Rolného si pak Herudek málem vsítil vlastence, když orazítkoval tyčku suchozalecké kasy. Hosté poprvé vystrčili růžky při nepříjemné jedovce Kostky, aby se v 11. minutě dočkali vyrovnání. Na roh Křižáka si naskočil Kožušník a brankář Šmajstrla kapituloval – 1:1. Velké Heraltice však našly velmi pádnou odpověď. Jan Otipka poslal balon do křídla Zvardoňovi, po jehož asistenci sklepl Adam Rolný balon proti noze Janu Otipkovi a ten se nemýlil – 2:1. Suché Lazce se ovšem stále nevzdávaly. Po průnikovém pasu Lebedy se dostal do sólového úniku Dener a nasadil Šmajstrlovi potupné jesličky – 2:2. Po přestávce domácí pořádně dupli na plyn, jenže tutovky Zvardoně, Jana Otipky anebo Adama Rolného se do průběžného stavu nepromítly. Na opačné straně zpytovali svědomí Adamčík a především Dener, jehož bombu vyškrábl Šmajstrla nad břevno. Velké Heraltice se uklidnily až v 74. minutě, kdy Jan Otipka zamířil levačkou z otočky přesně k tyči – 3:2. Hosté v závěru vsadili všeše na útočnou kartu, což mohl opakovaně ztrestat Richter. Ránu Adama Rolného navíc zastavila branková konstrukce. Potřebná pojistka tedy přišla v 89. minutě. Adam Rolný předložil míč na zlatém podnose Štěpánovi a ten pečetil na finálních 4:2. Výčet zajímavých momentů poté uzavřel agilní Adam Rolný, protože z přímáku rozezvonil břevno.

Ohlasy k zápasu
TJ Suché Lazce - Lukáš Lenc, hráč a předseda TJ Suché Lazce: „Do Velkých Heraltic jsme přijeli ve dvanácti lidech, přitom na lavičce jsme měli kluka, který začal s fotbalem teprve nedávno. Přitom hned ve dvacáté minutě musel na hřiště místo zraněného Herudka. Kluci dokázali s domácími dlouho držet krok, ale v závěru odešli fyzicky. Soupeř prostřídal, zatímco my jsme šlapali vodu.“

TJ Sokol Velké Heraltice - Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Jsem rád, že byl z naší kabiny po dlouhé době slyšet vítězný pokřik. I když se jednalo o výhru nad posledními Suchými Lazci, tak jsme si to náležitě užili. Vinou naší mizerné efektivity to však byla pořádná fuška. Pozměněný mančaft sice bojoval, ale hlavně v defenzivě se projevila nesehranost.“

Sestava TJ Suché Lazce: L. Pasterňák- A. Židek, F. Balda, D. Lebeda, R. Křižák, D. Kostka, V. Kožušník, M. Adamčík, L. Dener, P. Kozelek, T. Herudek (22. R. Kulaga)