vloženo - 14.6.2010

Sezóna 2009/2010 - Krásné Pole : Suché Lazce 0:0

Sestava: Klapuch, Munk, Laub, Podešva, Stuchlík, Kubík, Havelka, Kříž, Kuba, Chalupský, Balažovič.

Střídali: Honěk, Hečko, Pospíšek

K dnešnímu veledůležitému záchranářskému zápasu zajíždělo naše mužstvo na hřiště Krásného Pole, které mělo před zápasem v tabulce stejně bodů jako my. Po trochu matném výkonu ze středeční dohrávky s Ludgeřovicemi, kterou jsme nakonec zvládli, jsme věřili ve tři body i zlepšený výkon. Na venkovních hřištích se nám v poslední době daří výborně a tak jsme vpodstatě měli tentokrát větší obavy z výkonu rozhodčích než z kvality domácího mužstva. Rozhodčí ovšem tento zápas zvládli výborně, za což jim patří dík. Tedy až na nepochopitelnou chybu druhého asistenta, který si bude muset zřejmě znovu přečíst příručku k posuzování „ofsajdu“. Některé hráče, především domácí to rozezlilo, ale nás na tribuně to alespoň trochu pobavilo, když tentokrát  výkon obou mužstev byl více o bojovnosti než o kvalitě. Nutno podotknout, že tato chyba v žádném případě nemohla ovlivnit výsledek zápasu.

Zpět tedy k zápasu. V úmorném vedru se začalo velmi opatrně a do útočných akcí se zapojovali vpodstatě jen útočníci, které doplnili tak maximálně dva hráči a zbytek odpočíval a šetřil síly. Lepší kombinační schopnosti v prvním poločase ukázalo naše mužstvo, ovšem vypracovat si gólovou šanci proti velké přesile bránicích hráčů byl téměř nadlidský úkol. A když už se po perfektním centru Stuchlíka ocitl osm metrů od brány neobsazený Chalupský, místo střely z první se rozhodl pro zpracování míče, kdy chtěl zřejmě domácí ještě zesměšnit, ale bohužel pro nás jeho pokus o zpracování skončil v náruči domácího brankáře, který mu mohl jenom poděkovat. Jednu gólovou šanci si v prvním poločase připravili i domácí, ovšem kvalita zakončení na jejich kopačkách rovněž nebyla. Nejvíce „střelecky“ aktivní byl v prvním poločase opět jako vždy hostující Kříž, jenže měl opět problém trefit bránu a nebo razance jeho střely se dala srovnat se zpracováním Chalupského. Stejnou razanci tentokrát i střel prokazoval v prvním poločase Chalupský. A když už střela našeho mužstva měla potřebnou razanci, tak jsme byli rádi, že trefila alespoň pletivo za domácí bránou, jako u pokusu Havelky po trestném kopu.

V druhém poločase domácí opticky vyrovnali hru, ale za výsledek to mělo jen hru mezi šestnáctkami. Ohrožení soupeřovy branky mohla znamenat jen standardní situace, které jsme ovšem v dnešním zápase nekopali dobře a domácí je v klidu odvraceli. Dále tedy kralovali obrany, které se nedopouštěly chyb. První velkou obrannou chybu v druhém poločase udělalo naše mužstvo a uhasili jsme ji až za cenu faulu v pokutovém území, po kterém následovala penalta. Domácí exekutor snad ještě teď stojí u penaltového puntíku a šteluje svoji placírku ke střele do pravé šibenice. Protože v zápase se mu to zrovna nepovedlo a míč olíznul brankovou konstrukci. Poté jsme se opět snažili tlačit do útoku, ovšem domácí se dostali do rychlého kontru, kdy vše na hranici „červeného“ faulu ve skluzu vyřešil Stuchlík. Poté jsme se ještě po dobré akci na levé straně dostali do šance Havelkou, ovšem jeho nepříliš povedenou střelu srazili domácí na roh. Závěr už se dohrával jen bojovností a převažovala velká nepřesnost přihrávek obou mužstev, kdy zejména hosté často volili raději samostatnou akci než účinné přenesení hry do volného prostoru.

Zápas tedy skončil zřejmě spravedlivou remízou 0:0, která ovšem pro obě mužstva v boji o záchranu nic neřeší. Taky po zápase u žádného z aktérů nepřevládala radost nad smutkem. Náš náročný coach musel mužstvu po zápase aspoň poděkovat za vůli a bojovnost, kterou předvedli navzdory počasí, které provázelo celý zápas. V posledních dvou zápasech doma s Mokrými Lazcemi a Štěpánkovicemi nám tedy nezbývá nic jiného než zmobilizovat poslední síly, léčení šrámů odložit až po skončení sezóny, získat šest bodů a počkat si jaké místo v tabulce nám přiřknou výsledky ostatních utkání.