Sezóna 2010/2011 - Darkovice : Suché Lazce 1:3 (1:2)

Střelci: Havelka, Kříž, Kuba

Sestava: Matrosz – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk , Honěk (90. min. Pospíšek), Kříž, Balažovič David – Balažovič Filip (87. min. Staňo), Pospěch (74. min. Kuba).

ODMĚNOU (OD ROZHODČÍHO) ZA TŘI BODY ZTRÁTA KAPITÁNA
V 10. kole 1.B třídy jsme byli hosty v Darkovicích. Již při rozcvičení bylo jisté, že nás čeká zápas, který bude bolet. V sestavě domácích se totiž objevilo několik urostlých chasníků a dal se očekávat zápas plný soubojů. Na naší lavičce se opět na trenérském postu objevil Louda, který se zřejmě ke spokojenosti obou stran dohodl s prezidentem klubu a opět se potvrdilo staré známé pravidlo, že fotbal nemá logiku .
Samotný zápas jsme začali aktivně, kdy ve 2. minutě David poslal nebezpečný centr před domácí bránu, na který jen o kousek nedosáhl hlavou navrátilec do sestavy Messi. V 7. minutě se do brejku dostala dvojice Pospa, Kreuz, kdy prvně jmenovaný za obranu vysunul Kreuzika, který bohužel špatným zpracováním dovolil domácím jej zakřižovat a poté již jen slabě vystřelil do náruče domácího gólmana. Ve 14. minutě se k trestňáku postavil Kreuz, střelou přes zeď jen donutil domácího gólmana k pozoruhodnému zákroku, kdy balón vyplácl na roh. Že tohle jsou obvyklé zákroky pro domácího gólmana nám ukázal hned o pět minut později, kdy opět Kreuz ze 30-ti metrů napřáhl z voleje a domácí gólman si opět s velkou námahou zahrál plácanou. Ve 22. minutě přišla pro naše mužstvo studená sprcha, kdy domácí zničehonic skórovali. Nutno říci, že jsme jim to velkou měrou umožnili vlastní chybou, kdy především zaváhal u centru domácích Matylda a pro volného domácího hráče už nebyl problém hlavou zamířit do opuštěné brány – 1:0. Poté pokračoval boj na obou stranách, kdy kombinačních fotbalových akcí bylo pomálu. Ve 39. minutě se jedna taková akce povedla našim barvám, kdy se za obranu dostal David, zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce Messiho, který napřáhl ke svoji pověstné „tvrdé“ ráně, kterou v domácí šestnáctce v suchém triku zpracoval Havlos a z otočky další šmudlou k tyči vyrovnal na 1:1. Tímto gólem tak stylově oslavil úterní narození malého štírka. Závěr poločasu patřil tedy opět našim barvám, kdy toto jsme potvrdili hned ve 42. minutě, kdy odražený balón vrátil za obranu David, na tento si naběhl Kreuz a nekompromisní tvrdou ranou prostřelil domácího gólmana – 1:2. Do šaten jsme šli tedy s jednogólovým náskokem a s očekáváním jaký výkon předvedou ve druhém poločase naší hráči po předchozích zápasech, ve kterých nám druhé poločasy vůbec nevyšly.
Druhý poločas začal našim trestňákem, který na domácí bránu poslal David a po teči jednoho z domácích obránců měl gólman co dělat aby jej vytlačil na roh. Poté se domácí začali tlačit do útoku ve snaze vyrovnat a v 50. minutě nás před skórováním zachránil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, kdy se po opakovaném centru před Matyldou objevili tři zcela volní domácí hráči. O deset minut později přišla velká šance na naší straně, kdy se individuálně na levé straně prosadil Kreuz, přihrál na střed Davidovi, který výbornou uličkou našel nabíhajícího Pavlíka a ten tváří tvář gólmanovi selhal. Poté se hra odvíjela především mezi oběma šestnáctkami bez náznaků šancí až v 75. minutě přišla další radost na naší straně. Nejdřív ji osazenstvu lavičky udělal coach, tím že na hřiště poslal Lajku a my jsme již nemuseli poslouchat jeho blbé kecy a toto naše štísko asi po 15ti vteřinách pobytu na hřišti udělalo radost celému mužstvu, kdy po trestňáku nastrčilo hlavu do odkopu jednoho z domácích obránců tak šťastně, že jej míčem trefil do obličeje, od kterého se odrazil za bezmocného domácího gólmana – 1:3. V 78. minutě ovšem zaúřadoval hlavní rozhodčí, kdy po tvrdém střetu Jardy s jedním z domácích hráčů, kdy dle mého názoru se o faul nejednalo a bouřlivé reakci pár domácích diváků, tomuto tlaku asi podlehl a ukázal našemu kapitánovi druhou žlutou kartu a následně červenou, čímž nás oslabil nejen do konce tohoto zápasu, ale možná i do příštího domácího utkání. Poté jsme již zápas relativně v pohodě dovedli do vítězného konce, kdy jsme domácí nepustili, jako po celý zápas do nějaké výraznější šance ze které by mohli skórovat.