Sezóna 2010/2011 - Dolní Lhota : Suché Lazce 1:2 (1:0)

Střelci: Kuba, Honěk

Sestava: Klapuch – Munk, Havelka, Laub, Stuchlík, – Vlha (46. min. Kuba), Kříž, Balažovič David, Honěk – Balažovič Filip (80. min. Pospíšek), Pospěch (85. min. Staňo).

OBRAT VE DRUHÉM POLOČASE NÁM ZAJISTIL VEDENÍ V TABULCE
12. kolo zavedlo naše mužstvo do Dolní Lhoty. Naši hostitelé odehráli poslední dvě utkání na hřištích soupeře a inkasovaly v nich úctyhodných 13 gólů. Proto bylo jasné, že do dnešního zápasu půjdou plně koncentrovaní s cílem získat body. Pokud jsme se chtěli bodově udržet vedoucích Markvartovic museli jsme bezpodmínečně vyhrát, neboť tyto hrály na hřišti Svinova, kde se předpokládala jejich výhra.
Zápas začal z obou stran opatrně a navrch měly zejména obrany a nepříliš kvalitní terén. Boj se odehrával především mezi šestnáctkami bez náznaků příležitostí na vstřelení gólů. Ve 13. minutě se osmělilo naše mužstvo, kdy po Kreuzově přetaženém centru vracel míč před bránu Pospa a Filip v akrobatické pozici lehkou střelou pozdravil domácího brankáře. Poté se hra opět přesunula do prostoru odkud góly nedávají ani ti nejlepší plejeři na světě. Až ve 27. minutě jsme v obraně zaspali, středem nám za obranu naběhl domácí útočník, kterému dnes výborně rozchytaný Danek první pokus vyrazil, ale bohužel tak nešťastně, že ten jej opakovanou střelou od tyče doklepl do naší brány – 1:0. Naše mužstvo se snažilo o rychlou odpověď a ve 31. minutě se po Kreuzově křížném míči dostal Ondra k centru, který naneštěstí letěl Pospovi na dlouhou nohu a ten jej velmi špatně trefil, navíc za ním nabíhal možná lépe postavený Filip. O dvě minuty později jsme se dostali do krátkého tlaku, kdy jsme kombinovali před domácí šestnáctkou a tuto kombinaci zakončil technickou střelou Kreuz, kterou domácí obránce tečoval na roh. Ve 42. minutě se dostal do velké příležitosti po Staníkově dloubáku za obranu opět Kreuz, ale naložil s ní prachbídně a netrefil ani ochrannou síť za domácí bránou.

O poločase dostal pokyny k rozcvičení lazecký Vláďa Šmicer (Lajka). Nechci se tady moc chválit, ale tohoto úkolu jsem se zhostil precizně, stejně jako u Danka před zápasem a Lajka po minutě na hřišti proměnil v náš první gól výbornou přihrávku Messiho, na kterou si počkal na zadní tyči – 1:1. V 54. minutě nás uchvátil svým nečekaným dlouhým výletem lazecký štírek, ovšem zřejmě už mu v závěru chyběly síly a jeho střela neměla gólové parametry. V 63. minutě jsme měli štěstí, kdy Staníkovi utekl domácí útočník, ale tváří v tvář Dankovi střelou ze šestnáctky přestřelil naši bránu. V 65. minutě zkoušel své štěstí snad před celou rodinou, která navštívila dnešní zápas Jarda, ale jeho trestňák asi z 35 metrů měl bohužel jen slušné ragbyové parametry a za tento určitě doma nebyl pochválen (snad dostal aspoň večeři). V 71. minutě mohla na naší lavičce vypuknout opět radost. Při trestňáku z pravé strany se šel Havlos schovat k lajně, nutno říci k velké nevoli našeho coacha, který o jeho postavení prohlásil, že je mrtvý. Ovšem k jeho velkému překvapení na Havlose mířila rozehrávka Davida, kterou Havlos nastřelil před domácí bránu a Messimu již jen stačilo do této nastavit nohu – 1:2. V 76. minutě jsme ještě předvedli rychlou akci po pravé straně, do které se postupně zapojili Filip, Havlos a zakončující Pospa, ovšem tento potvrdil svoji „výtečnou“ střeleckou formu z posledních týdnů a o fous minul zadní tyč domácí brány. Po tomto jsme se zatáhli před vlastní šestnáctku a odvraceli nájezdy domácích hráčů. Výbornou obrannou hrou jsme je již nepustili do žádné střelecké příležitosti a i díky taktickým střídáním jsme tento zápas dovedli do vítězného konce.

Podle informací, kdy Markvartovice překvapivě remizovali na hřišti Svinova jsme se tedy po tomto kole osamostatnili na čele tabulky. Čímž bych chtěl tímto požádat našeho předsedu, který se z různých důvodů nezúčastnil našich posledních tří zápasů, ve kterých jsme získali plný počet devíti bodů, jestli by za týden nemohl přijít až po závěrečném utkání podzimní části a zúčastnit se jen závěrečné, kterou pro nás jistě rád uspořádá.