vloženo - 6.4.2011

Sezóna 2010/2011 - Hať : Suché Lazce 1:1 (1:0)

Střelec Lazia: Vlha

Sestava: Matrosz – Herudek, Havelka, Laub, Stuchlík (28. min. Munk) – Švec, Honěk, Kříž (65. min. Macháček), Kuba – Vlha, Pospíšek (84. min. Dener)

Ve druhém jarním utkání zajíždělo naše mužstvo opět na hřiště soupeře, tentokrát do Hatě. Do zápasu jsme šli s odhodláním urvat co nejlepší výsledek, přestože jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas, protože domácí tým se taktéž pohybuje v popředí tabulky.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, kteří hned v 1. minutě nebezpečně ohrozili naší branku. Ve 3. minutě přišla první velká šance domácích, kdy se domácí útočník na hranici ofsajdu dostal do úniku na naší branku, naštěstí byl trošku z úhlu a nepovedenou střelou ohrozil pouze rohový praporek. V 8. minutě jsme se poprvé osmělily i my, ale Lajka v pozici vzdáleně připomínající nůžky, poslal pouze oblouček do náručí domácího brankáře. Ve 14. minutě už jsme se mohli radovat. Havlos vyvezl míč, nikomu jej nepůjčil, vyhnul se dvěma domácím hráčům a z hranice šestnáctky za již překonaným brankářem orazítkoval břevno domácí branky. Bohužel platilo známé „nedáš – dostaneš“ a ve 26. minutě přišla pohroma pro naší branku. Matilda špatně odhadl centr z pravé strany, pozdě vyběhl a nedokázal zabránit lehké teči domácího útočníka, která zapadla do naší branky – 1:0. Ve 28. minutě musel předčasně kvůli problémům s lýtkem střídat Staník. Ve 30. minutě mohlo být pro naše mužstvo ještě hůř, ale Matilda naštěstí odčinil svoji předchozí chybu a včasným vyběhnutím nedovolil domácímu hráči jej obehrát a skórovat do prázdné branky. O odpověď jsme se pokusili ve 34. minutě, ale Pospova hlavička skončila mimo domácí branku. Ve 40. minutě to byl opět Pospa, který mohl vyrovnat, ale v záklonu trefil volej vysoko nad. Do kabiny jsme šli tedy po prvním poločase s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Hned ve 46. minutě Jarda z trestňáku tvrdou střelou nechal vyniknout domácího brankáře. V 50. minutě jsme se dočkali vyrovnání, kdy Sortyho centr tečoval za domácího brankáře Ondra – 1:1. Poté se útoky střídaly na obě strany, kdy trošku nebezpečnější dopředu bylo naše mužstvo. Ovšem přišla ještě jedna minimálně stoprocentní šance domácích, kdy Matilda opět nejistě vyběhl a před prázdnou brankou nedokázal jeden z domácích hráčů trefit míč a dopravit jej do naší branky. Poté jsme museli opět nedobrovolně střídat, kdy Kreuze nahradil Pavlík „šídlíčko Baroš“. A mohl to být právě náš žolík, který mohl rozhodnout zápas. Dvakrát se řítil sám na domácího brankáře, bohužel pro nás, neměl přesně seřízené mířidla. V poslední minutě mohl ještě strhnout výhru na naší stranu Sorty, ale jeho levačka letěla daleko od domácí branky. Po této šanci rozhodčí ukončil zápas, kdy z venku vezeme opět bod za remízu 1:1. I tentokrát jsme herně nezklamali a chybělo málo, abychom si z hřiště soupeře odvezli tři body. Příští zápas odehraje naše mužstvo v sobotu 9.4.2011 od 15:30 hodin doma proti Hrabové. Snad se do tohoto zápasu dají zranění a nemocní dohromady a připíšeme si plný počet bodů, aby Havlos konečně mohl říkat, že už jsme zachráněni a nemusíme hrát ve „stresu“!!! Tímto taky zveme všechny naše příznivce k návštěvě jistě hodnotného sportovního zážitku, který se může protáhnout až do nočních hodin......