Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Darkovičky 2:0 (1:0)

Střelci: Kříž, Balažovič David

Sestava: Klapuch – Macháček, Havelka, Stuchlík, Munk – Vlha (46. min. Kuba), Kříž, Balažovič David (90. min. Dener), Honěk – Balažovič Filip, Pospěch (85. min. Pospíšek).

V NERVÓZNÍM ZÁPASE JSME URVALI TŔI BODY
V 11. kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo z Darkoviček. Papírové předpoklady hovořili pro naše mužstvo, jelikož hosté nastoupili k zápasu z desátého místa tabulky, ale varování pro nás bylo jejich šest vstřelených gólů v předchozím zápase do sítě Dolní Lhoty. Do zápasu jsme nastoupili opět se změnami v sestavě, protože chyběl kapitán Jarda, ale zato se po jednozápasové absenci vrátili Danek a Ondra. Právě Danek navlékl osiřelou kapitánskou pásku.
Do zápasu jsme ovšem nastoupili vlažně. Hosté si na začátku vytvořili mírný tlak, kdy jsme měli problém se s míčem na kopačkách dostat na jejich polovinu. Do žádné šance nebo nebezpečné střely jsme je ovšem nepustili. Až v 6. minutě jsme se trochu osmělili, ovšem Messiho střela mířila daleko od prostoru označeného třemi tyčemi. Z letargie nás probudila akce hostí v 10. minutě, kdy se hostující hráč prokličkoval středem hřiště, jeho střelu stačil Danek jen ztlumit, ale tato stále mířila do naší brány. Danek ovšem rychle zareagoval a snažil se jej doběhnout, v čemž se mu snažil zabránit hostující útočník v době střely stojící v ofsajdovém postavení, kdy pomezní toto signalizoval zvednutím praporku. Balón nakonec přešel brankovou čáru a k našemu překvapení dnes velmi nepřesný hlavní sudí ukázal na střed hřiště. Ihned se k němu seběhl velký chumel našich hráčů, kteří jej donutili jít se poradit s pomezním a na jeho popud se naštěstí kopalo od naší brány. Což se ovšem nelíbilo hostům. Další ránu jsme jim zasadili hned o dvě minuty později, kdy z pravé strany odcentroval Ondra, před bránou našel Kreuze, který si míč zpracoval a svým jubilejním desátým gólem sezóny potvrdil své postavení na čele střelecké tabulky našeho týmu – 1:0. V 17. minutě se Kreuz změnil v nahrávače, kdy přihrávkou pod sebe našel na šestnáctce nabíhajícího Davida, jehož dobře mířenou střelu naneštěstí pro nás zablokoval hostující obránce. Poté se hra přesunula do prostoru mezi šestnáctkami odkud nemůžou přijít šance a spíše se obě mužstva utápěla v nepřesnostech a v boji o míč. Až ve 34. minutě přišla akce našeho týmu o které má cenu napsat. Hlavní roli sehrál v posledních zápasech se trápící Pospa a získal tak opět nominaci do ankety „Borec na konec“. Výbornou akci rozehrál na pravou stranu uličkou Kreuz a na přízemní Ondrův centr čekal právě Pospa na zadní tyči, kdy před ním zývala již jen prázdná brána. Při snaze připsat si po dlouhé době opět nějaký gól, ovšem šlápl na balón, skoro si zlomil obě nohy v kotníku a v kolenou a na balón upadl. Za ním stojící Messi ještě zkusil balón vydolovat a zakončit, ale to musel ještě Pospovi dělat kličku a tato megašance tedy skončila fiaskem. O minutu později byl při chuti opět Kreuz, ale při dalekonosné střele měl špatně seřízené mířidla. Ve 40. minutě nebezpečně odcentroval z pravé strany David, na jeho centr jen o milimetry nedosáhl Pospa a brácha Filip z velkého úhlu poslal jen malou domů hostujícímu gólmanovi. Nepříliš záživný první poločas jsme tedy uhráli s jednobrankovým náskokem.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou vynucenou změnou, kdy se zranil Ondra a do boje byl vyslán štístko Lajka. A když píšu do boje tak druhý poločas se v něj změnil. Ještě mezi 54. a 56. minutou jsme hosty zavřeli před jejich šestnáctkou, kdy nejprve Kreuz poslal první pozdrav do Sedlic a za nedlouho Messi vyprášil hostujícímu gólmanovi rukavice. Poté již začala jak se u nás říká „holomajzna“, kterou odstartoval svým tvrdým zákrokem David, kdy hostujícího hráče to asi tak moc bolelo, že se šel ihned mstít a strčil do něj. Rozhodčí si zřejmě dnes na zápas zapomněl kartu červené barvy a tak na obě strany rozdal jen žlutou. Davidovi se zřejmě snažil sekundovat hostující útočník s číslem 11 na zádech, který hned o minutu později kopl Danka zezadu v době, kdy ten již měl balón několik vteřin pod kontrolou a chystal se jej vykopnout. Bohužel žádný ze sudích si tohoto okamžiku nevšiml. Poté se pokračovalo ve velice nervózní atmosféře, kdy si hlavní roli opět rozdělili David, hostující hráč č. 11 a velmi slabý a nepřesný rozhodčí. K tomu přispělo spousta faulů z obou stran a asi patnáct zakopnutých balónů do okolních zahrad a byť již jen náznak fotbalu se rozplynul úplně. V 83. minutě ještě Kreuz poslal druhý pozdrav do Sedlic a tři minuty před koncem po individuální akci zvýšil na konečných 2:0 pro naše barvy dnes velmi tvrdě hrající David. Nakonec jej pro jistotu ještě coach chvíli před koncem vystřídal, aby nedošlo k nějakým zbytečným odvetám ze strany hostujících hráčů.
Jediným zpestřením druhého poločasu bylo pro mě vybírání vstupného, kdy si Jarda vzal na pomoc svého parťáka a velkého „abstinenta“ Ivana a já trnul jestli se mi ještě vůbec vrátí z našeho pověstného kotle a budu je moct odvézt zpět do Ostravy. Naštěstí se svého úkolu zhostili profesionálně a všechno doladili až po zápase.