vloženo - 10.4.2011

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Hrabová 4:0 (3:0)

Branky: 2. min. Pospěch, 13. min. Pospěch,  32. min. Honěk,  59. min. Kříž

Sestava: Klapuch – Herudek, Havelka, Laub, Stuchlík (52. min. Dener) – Švec (70. min. Macháček), Honěk, Kříž, Munk – Pospěch (73. min. Pospíšek), Vlha

V prvním utkání jarní části sezóny 2010/2011 na domácím hřišti jsme přivítali ostravské mužstvo z Hrabové. Do utkání jsme šli s cílem uhrát tři body a dle propočtů pana Havelky si zajistit záchranu.

Do utkání jsme vlétli jako uragán a hned ve 2. minutě proměnil Stanikův centr v první gól Pospa – 1:0. Ve 4. minutě zahrál Sorty houslový koncert v E-mol hostujícímu obránci a poté vyslal Ondru do samostatného úniku na gólmana, který ovšem přestřelil branku. Že nebude Ondrovi souzeno dát gól se ukázalo opět v 8. minutě, kdy střelou ze strany trefil gólmana. A aby toho nebylo málo, hned o tři minuty později opět neproměnil další samostatný nájezd. Ve 13. minutě jsme to zkusili zahrát trochu jinak, hlavně abychom se vyhnuli Ondrovi, Staník vystřelil a z dorážky zvýšil Pospa na 2:0. Hosté hrající proti větru se v obraně měli co ohánět, aby nedostali větší příděl branek. V dalších minutách si vzal hlavní slovo Kreuz. Nejprve v 19. minutě zkoušel štěstí z trestného kopu a poté dvěma dalekonosnými pokusy poslal dva pozdravy do Sedlic. Ve 32. minutě si mohli všichni naši příznivci opět zakřičet gól, kdy Tomášův centr uklidil do hostující branky levačkou Messi – 3:0. Poté opět přišli velké chvíle Ondry, kterého jsme pustili opět do zakončení, aby si vyzkoušel, že dát gól není tak jednoduché!!! Ve 34. minutě se mu to nepovedlo ani z metru, kdy se mu balón záhadně zamotal mezi nohama. O dvě minuty později raději zkoušel Ondra štěstí jako nahrávač, ale Pospa tentokrát neměl gólově seřízené mířidla. Do šatny jsme šli tedy o poločase s jasným náskokem tří gólů.

Druhý poločas začal šancí opět Pospa, ale po Sortyho rohu odmítl koupit láhev za hattrick. Ve 48. minutě si trošku zachytal taky Danek, když musel vyrážet střelu z trestného kopu nad branku. O dvě minuty později málem překvapil hostujícího brankáře Messi, ale jeho centr těsně minul branku. V 59. minutě jsme předvedli další hezkou akci a centr Rudy usměrnil do hostující sítě neobsazený Kreuz – 4:0. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, ale Ondrův centr nedokázal Pinky hlavou vměstnat mezi tři tyče. Poté opět zkoušel dvakrát štěstí Kreuz, ale nejdříve jeho pokus z asi 30ti metrů vyrazil brankář na roh a další jeho střela z trestného kopu mířila mimo branku. Hosté byli nadále v útoku bezradní a šance se připisovaly jen na náš účet. Bohužel se v nich vesměs již objevoval jen Ondra, ale ten si neobul střelecké kopačky. Před koncem mohl vzpomenout na střeleckou slávu taky Pavlík „šídlíčko Baroš“, ale ten se bohužel pro nás asi vystřílel v přípravném zápase s Čeladnou. Zápas jsme tedy v poklidném tempu dovedli do vítězného konce a hostující hráči mohli být rádi, že na ukazateli skóre na naší straně bylo jen číslo 4.

K dalšímu zápasu zajíždíme opět na hřiště soupeře, kdy nás v neděli  17.4.2011 od 16:00 hodin čeká mužstvo z Píště, které celý podzim odehrálo na venkovních hřištích a i díky tomuto se ocitlo v boji o záchranu, ze které se bude chtít co nejdříve dostat. Proto nás opět čeká velmi složité utkání, na které se budeme muset dobře připravit.