Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Ostrava Jih 5:0 (4:0)

Střelci: 2 Vlha, Balažovič Filip, Havelka, Pospěch,

Sestava: Klapuch (61. min Matrosz) – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk (67. min. Kuba), Balažovič David, Kříž, Vlha – Balažovič Filip (75. min. Pospíšek), Pospěch.

S LAJKOU SE VRÁTILI BODY
K zápasu 9. kola přijelo do Lazec mužstvo z Ostravy. Po velmi špatném výkonu z druhého poločasu minulého zápasu, který jsme nakonec po zásluze prohráli v náš prospěch hovořilo, že se po jednozápasové odmlce vrátil z cest lazecký Vláďa Šmicer (alias Štístko) Lajka. Doufáme, že už si svých cest užil dost, protože ze tří zápasů ve kterých jsme v této sezóně ztratili všechny body nebyl přítomen ani na jednom.

Do samotného zápasu jsme nastoupili koncentrovaně s touhou odčinit minulý výbuch. Do soupeře jsme se zakousli a vytvořili si výraznou převahu. Ze začátku byl nejvíc aktivní Filip, jemuž zřejmě pomohlo, že se v týdnu po vleklých jednáních povedlo do týmu přivést do konce podzimní sezóny jeho bráchu Davida. Ovšem jeho dvě střely připomněli spíše dnes chybějícího Messiho, kdy se jej svými „šmudlami“ snad snažil nahradit. V 8. minutě svoji aktivitu přehnal, kdy po centru Staníka vzal z nohy dobrou šanci pro pana Manka. O minutu později již konečně přišla Filipova chvíle, kdy po náběhu za hostující obranu zavánějící ofsajdovým postavením tváří tvář gólmanovi hostí nezaváhal a střelou po zemi jej překonal – 1:0. V 11. min. jsme předvedli nádhernou akci po pravé straně do které se zapojili Pospa, centrující Filip a zakončující Ondra, který tuto zakončil druhým gólem – 2:0. Ve 13. min. mohl přidat třetí hřebíček do hostující rakve Pospa, ale výborný centr Pavlíka poslal hlavou mimo bránu. Až v této chvíli jsme dovolili hostujícím hráčům trošku se nadechnout a vystoupit z kolotoče. Ovšem tito nám za toto připravili sladkou odměnu. Ve 29. min. hodil aut hostující bek na stopera asi moc zákeřně, kdy tomuto balón propadl až na roh. K jeho exekuci se postavil David, jeho centr prodloužil gólman k Havlosovi, ten si v šestnáctce kolem bránícího hráče posunul míč na levou a životní střelou vymetl pavučiny v šibenici hostující brány – 3:0. Hned o tři minuty později byli hostující zralí na ručník, kdy Kreuz vyslal do gólovky Pospu, který se tváří tvář gólmanovi nemýlil. Poté se první poločas již dohrával, kdy hosté ještě sáhli k výměně gólmana zřejmě ve snaze vyhnout se většímu debaklu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jako již tradičně velmi laxně. Za tohle nás hosté málem potrestali ve 49. min. kdy nastřelili břevno. Tohle je trošku zvedlo, kdy hra se díky našemu zhoršenému přístupu a vzepětí hostí minimálně vyrovnala. Dlouhou dobu se nic zajímavého nedělo. První naši střelu směrem k hostující bráně vyslal až v 60. min. pan Mank. O čtyři minuty později už to z naší strany vypadalo nadějněji, kdy se Kreuz objevil v gólovce, ovšem selhal a netrefil ani bránu. Od 70. min. jsme opět začali hrát trošku aktivněji, kdy se individuálně prosadil Pospa, ovšem měl taky špatně seřízené mířidla. O chvíli později se také mohli začít radovat v Sedlicích. A nebylo to z důvodu, že by tam Jarda opět běžel slavit svůj gól. Bohužel pro nás jim v rozmezí dvou minut darovali svými střelami majícími minimálně ligové ragbyové parametry dva naše balóny Pospa a po něm Kreuz. Následně na to byl Kreuz při chuti, kdy trefil aspoň síť za bránou a hned minutu poté již konečně trefil bránu, kdy si balón pro jistotu přehodil na svoji slabší pravou, kterou bránu asi nepřestřelí. V 80. min. se lazecký štírek s vanou (Havlos) svým typickým ladným způsobem prosmýkl hostující obranou, narazil si s Pospou (Pospěch) a v gólovce trefil dobře vyběhnutého gólmana. V 82. min. ovšem přišel nejsilnější okamžik, který charakterizoval naše výkonu ve druhém poločase z posledních zápasů. Hlavním hrdinou se stal Pospa (Pospěch). Ten se dostal až před hostujícího gólman, kterému udělal výborný blafák a zívala na něj již jen prázdná brána. Proč nedal gól snad neví ani dnes po lahvičce slivovice. Jeho slabou (ne)střelu by snad doběhl i Matylda z naší brány. V 86. min. jsme zakončili zápas pátým gólem, kdy lazecké štístko (Lajka) vyhrál sprinterský souboj, přesným centrem našel Ondru, který se střelou z voleje nemýlil – 5:0.

Bohužel zápas poznamenal i incident v řadách našeho vedení, kdy došlo již v průběhu zápasu k odvolání coacha. My jako hráči doufáme, že to pro nás nebude mít větší dopad. Jestli se tato rozepře nějak nevyřeší, přejeme Loudovi hodně štěstí do dalších angažmá a tímto jej zveme na naše další utkání.