Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Píšť 2:1 (0:1)

Sestava: Klapuch, Munk, Podešva, Laub, Stuchlík, Vlha, Hečko, Havelka, Kuba, Balažovič, Pospěch.

Střídali: Macháček, Honěk.

Góly: Havelka (pen), Pospěch.

UTRÁPENÁ (ŠŤASTNÁ) VÝHRA
K třetímu zápasu sezóny přijelo na Lazecký Nou Camp mužstvo Píště. Pro naše mužstvo v aktuální formě více než zdatný soupeř. Jeho postavení v tabulce (12. místo) neodpovídá kvalitě, předváděné hře a ambicím tohoto mužstva. Jasně nám to ukázali během zápasu, kdy byli tři čtvrtiny hry lepším týmem a jen smůla a zlepšený závěr našeho mužstva přineslo našim barvám tříbodový zisk.
Naši hráči vstoupili do zápasu vlažně, bez pohybu a bojovnosti. Hostující tým dirigovaný zkušeným Meleckým vzal taktovku utkání do svých rukou. Hosté byli pohyblivější, lépe pracovali s míčem a ze soubojů víceméně vždy vycházeli vítězně. Náš tým za první poločas nelze skoro za nic pochválit. Takže nikoho nepřekvapilo, když hosté odcházeli do kabiny s jednobrankovým náskokem.
Do druhého poločasu naše mužstvo nastoupilo překvapivě beze změny v sestavě. Kdy se čekalo zejména nasazení Messiho, který by se měl postupně vracet do sestavy po předlouhé dovolené. Na oživení hry jsme si tedy museli počkat zhruba do 65. minuty, kdy zahrál ve vlastní šestnáctce nešťastně rukou hostující obránce a na popud pomezního rozhodčího se pískala penalta. Tu s přehledem proměnil Havlos a srovnal stav. Tento moment byl klíčovým okamžikem zápasu. Od té doby naši hráči začali trošku více běhat, v soubojích nebyli vždy druzí a konečně si vypracovali převahu, kterou jsme očekávali od začátku zápasu. Odměnou jim byl druhý gól, který padl po sporné situaci zavánějící ofsajdem, kdy hosté po trestném kopu Havlose nechali na zadní tyči úplně volného Pospěcha a tento opět osvědčil čich na góly a vsítil vítězný gól zápasu. Za zmínku z naší strany stojí už snad jen „jedovky“ Havlose a Dědka (životní pravá!), které ovšem bravurními zákroky vychytal hostující gólman. Hosté se ještě na konci dostali do jedné gólovky, ale Danek skvělým vyběhnutím a zákrokem zachránil našemu týmu výhru.
Zápas lze z naší strany hodnotit kladně snad jen výsledkově, protože předvedená hra nemohla nikoho s přítomných nadchnout. Do dalších zápasů bude třeba nastoupit s větším srdíčkem a ochotou porvat se o výsledek, protože ne každý soupeř k nám bude tak milosrdný jako Píšť. Zřejmě nechtěli našemu předsedovi pokazit oslavu narozenin, která plynule navazovala na tento zápas, kdy mu ještě jednou touto cestou přejeme všechno nejlepší. Dalším našim soupeřem budou Markvartovice, které svými ambicemi a kádrem mají zálusk na postup. A jestli se naše hra a přístup k zápasu o 100% nezlepší mohli by jsme odjíždět s debaklem.