vloženo - 7.11.2010

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Strahovice 3:1 (2:0)

Střelci: 9. Pospěch, 16. Balažovič David, 81. Havelka

Sestava: Klapuch – Macháček, Havelka, Laub, Stuchlík, – Munk (72. min. Kuba), Kříž, Balažovič David, Honěk (88. min. Švec) – Balažovič Filip, Pospěch (78. min. Pospíšek).

V posledním podzimním kole sezóny 2010/2011 jsme na domácím hřišti přivítali třetí celek tabulky Strahovice. Po jednom incidentu z minulé sezóny (který tady nebudu rozpitvávat) jsme tomuto soupeři měli co vracet. Navíc se před zápasem odehráli v rodině našeho předsedy nepříjemné události a vítězstvím jsme mu chtěli alespoň trošku zvednout náladu.

Od začátku jsme se zakousli do soupeře a vytvořili si drtivý tlak, který hostující hráči s velkou námahou odvraceli. Již ve 2. minutě se do dobré šance dostal Filip, kdy se k němu po rohu vrátil do šestnáctky balón, ovšem ten z otočky minul hostující bránu. V 8. minutě poslal Staník nadýchaný míč za hostující obranu na který si naběhl opět Filip, ale nepodařilo se mu prostřelit gólmana hostí a následně se ještě společně s Pospou snažili míč dotlačit za záda hostujícího gólmana, ale tomu se jej podařilo vyrazit alespoň na roh. Z následného rohu jsme se dočkali zaslouženého gólu, to když si na Davidův centr naběhl Pospa a hlavou protrhl svoji dlouhodobou střeleckou nemohoucnost – 1:0. Ve 12. minutě se poprvé hosté nadechli k nebezpečnějšímu brejku, ale ten rutinérsky svoji pečlivě pěstěnou vanou zastavil Havlos za cenu žluté karty. V 16. minutě jsme se mohli radovat podruhé. Po sérii odražených míčů v půlícím kruhu se k jednomu takovému dostal David, kdy se do souboje s jedním z hostujících hráčů dostal jako první a svojí vysokou agresivitou, kterou nám již ukázal v předchozích zápasech se opřel do míče ve snaze uklidnit hru a toto se mu fantasticky povedlo a i s malou podporou větru provázející celý zápas přehodil vyběhnutého hostujícího gólmana – 2:0. O dvě minuty později se z voleje do míče opřel Kreuz a gólman hostí konečky prstů vyrazil jeho střelu na roh. Poté ještě Pospa znovu ukázal svoji střeleckou pohotovost, bohužel pro nás jej rozhodčí nachytali v ofsajdu. Až ve 30. minutě jsme hostujícím hráčům dovolili dostat se do šance, tito naštěstí naše první zaváhání v obraně nepotrestali a hlavou mířil jeden z jejich útočníků mimo. O tři minuty později zahrával David z levé strany trestňák a opět byl nějak domluvený s větrem, který jeho centr zanesl až na břevno hostující brány. Ve 42. minutě jsme na pravé straně předvedli hezkou kombinační akci, která začala u Pavlíka, ten nahrál Pospovi, který vysunul Rudu do křídelního prostoru a na jeho přízemní centr bohužel o pár decimetrů nedosáhl Filip. Do šaten jsme tedy na poločasovou přestávku šli s pro hosty lichotivým dvougólovým náskokem. A především výkon z prvních třiceti minut byl jeden z nejlepších jaký jsme na podzim předvedli.

Ve druhém poločase už jsme se, ale asi moc těšili na závěrečnou. Hra se opticky vyrovnala a odehrávala se především mezi šestnáctkami. Ani jedno z mužstev nebylo schopno dostat se do nebezpečnějšího zakončení. Hosté vycítili svoji šanci na vylepšení výsledku a v 60. minutě nás potrestali, když jejich nejlepší střelec Husovský neobsazený na zadní tyči doklepl do brány roh svého spoluhráče – 2:1. A mohlo být pro naše barvy ještě hůř, kdyby Jarda o pět minut později neprokázal své dlouholeté zkušenosti a znalost házené a za cenu žluté karty výborným obranným házenkářským zákrokem zastavil velmi slibně se vyvíjející brejk hostí. V 68. minutě se dvojice Havlos, Kreuz snažila vrátit našim barvám dvougólový náskok, ale Havlos levačkou trefil zpětnou Kreuzovu nahrávku přímo do rukavic hostujícího gólmana. V 81. minutě se to již Havlosovi povedlo. Nádherným lobem, za který by se určitě nestyděl ani Karel Poborský v nejlepších letech překonal hostujícího gólmana potřetí. Nutno podotknout, že dle kuloárních informací se z jeho strany mělo jednat o centr. To nic nemohlo změnit na velké radosti v našich řadách – 3:1. V 85. minutě zkoušel své štěstí ještě Kreuz, ale jeho střela o fous minula hostující bránu. V 88. minutě se velkého comebacku dočkal Sorty, kterého coach vypustil na poslední vteřiny. A mohlo být ještě veseleji, ale jeho předlouhá absence se promítla především na jeho váhových dispozicích a i z tohoto důvodu nedosáhl na výbornou Filipovu kolmici, po které by sám upaloval na hostujícího gólmana. Zápas tedy skončil zaslouženým vítězstvím našich barev v poměru 3:1.

Hosté po závěrečném hvizdu opět prokázali svůj velmi vytříbený smysl pro fair play a snad až na tři výjimky odešli do kabin bez podání rukou se soupeři. Po vítězném pokřiku v šatně jsme se již mohli přesunout do místní hospůdky, ve které jsme zakončili úspěšnou podzimní sezónu společně s věrnými fanoušky.

Krátké zhodnocení podzimní sezóny, které připravuje naše redakce by se mělo na našich stránkách (pokud to dovolí technika) objevit v příštích dnech.