vloženo - 23.5.2011

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Svinov 1:1 (1:1)

Střelec Lazia: Macháček

Sestava: Matrosz – Švec , Havelka, Laub, Dener (Honěk) – Munk,  Kříž, Stuchlík, Vlha – Pospěch, Macháček (Pospíšek)

K dalšímu utkání do Lazec přijelo mužstvo z Ostravy-Svinova. Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce se očekávalo snadné vítězství našeho mužstva. Ale jak už to tak bývá, slabší protivník se chtěl ukázat a nakonec nás zle potrápil, kdy se mu opět podařilo naše mužstvo obrat o body (podzim 3:1 pro Svinov)!

Utkání začalo poměrně ve vlažném tempu, kdy hned ve 2. minutě zkoušel štěstí levačkou Sorty a o dvě minuty později střelou z 30ti metrů Havlos, ale tyto střely nenadělaly hostujícímu brankáři velké starosti. Hosté se osmělili v 6. minutě kdy z nulového úhlu trefili tyčku. Poté se hra odehrávala jako většinu utkání uprostřed hřiště, kdy se hosté pokoušeli o rychlé brejky, které nám dělali problémy. V 17. minutě jsme se dostali do obrovské šance, kdy po rohu nejdříve hlavičkoval Pospa a dorážku se s pěti metrů pokoušel Barošák, ovšem tuto otřel o hostujícího obránce, který ji vychýlil mimo tři tyče. Ve 20. minutě potvrdil dobrou jarní střeleckou formu Kreuz a vyslal pozdrav do Sedlic, odkud se míč vrátil asi až po půl hodině usilovného hledání… O deset minut později se do větší šance dostali i hosté, naštěstí jejich mířidla nebyla dobře seřízena. Ve 35. minutě jsme se dočkali gólové radosti, kdy Pospa nadýchaným centrem našel Barošáka a ten z voleje nedal hostujícímu brankáři střelou do protipohybu šanci – 1:0. O tři minuty mohlo být ještě veseleji, ale Ondrův dobře kopnutý trestňák těsně minul pravou tyč hostující branky. Ve 42. minutě dal hráč našeho mužstva další gól, bohužel krásná hlavička Staníka, po precizně zahraném přímém kopu hostů mířila přesně za pravou tyč bezbranného Matildy – 1:1. Hosty to nabudilo a do poločasu si vypracovali ještě další dvě šance, naštěstí bez gólového efektu.

Druhý poločas začal stejně jako ten první střelou po dvou minutách Sorty, tentokrát se mu ovšem nepodařilo ani trefit branku. Poté jsme měli dvakrát štěstí, kdy hosté se dostali do dvou šancí a hlavně ta druhá při které šel hostující hráč sám na Matildu byla více než gólová. Matilda ovšem skvěle zachránil. My jsme odpověděli šancí Rudy, který ovšem trefil hráče stojícího u levé tyče branky a tento nám překazil radost z gólu. V 57. minutě nám Kreuz ukázal, že umí taky trefit brankový prostor, ale jeho tvrdou střelu hostující brankář vyrazil. O osm minut později zkoušel podruhé v zápase svoje štěstí z trestného kopu Ondra, tentokrát ovšem trefil pouze břevno hostující branky. To jsme konečně hostující mužstvo začali dostávat pod intenzivnější tlak, který jsme si chtěli vytvořit již od začátku. Bohužel spousta centrů ze strany končila mimo dosah našich nabíhajících hráčů a když už se Pospa dostal do zakončení, tak v obrovské šanci pouze trefil hostujícího brankáře. Bohužel i přes tento tlak se nám na dobře pracující hostující defenzívu nepodařilo nic vymyslet a ještě jsme si museli dávat pozor, aby hosté z některého z brejků zápas nerozhodli. Zápas tedy skončil zřejmě spravedlivou remízou 1:1, která je především pro nás ztráta a hostům v honbě za záchranou moc nepomohla.

K dalšímu zápasu jede naše mužstvo do Ostravy-Zábřehu, kde se utká v sobotu 28.5.2011 v pro některé “vražedných“ 10:15 hodin s Ostravou-Jih.