vloženo - 8.5.2011

Sezóna 2010/2011 - Suché Lazce : Velká Polom 4:3 (1:2)

Střelci Lazia: Munk, Macháček, Laub, Švec

Sestava: Matrosz – Herudek (Podešva) , Havelka, Laub, Dener (Pospíšek) – Munk,  Švec, Stuchlík, Kuba – Kříž, Vlha (Macháček)

Po sérii tří zápasů bez výhry jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z nedaleké Velké Polomi s cílem konečně naplno bodovat a důstojně oslavit narození vnuka našeho předsedy.

Do utkání jsme vstoupili aktivně s cílem co nejdříve vstřelit gól, který by nás uklidnil. Do prvních velkých šancí se dostal Kreuz, ovšem buďto nedokázal trefit hostující branku a nebo mu jeho střelecký pokus zblokovali hostující obránci. Dočkali jsme se až po centru Ondry, na který na přední tyči nedosáhl Sorty, ale od hostujícího brankáře se míč odrazil přímo k Rudovi, který jej nekompromisně  uklidil pod břevno – 1:0. Poté jsme ovšem asi s vidinou snadno získaných tří bodů polevili v koncentraci a hostující hráči začali hrozit z brejků. Abychom jim to ještě ulehčili, začali jsme na naší polovině dělat chyby a za dvě jsme byli zaslouženě potrestáni a do poločasové přestávky hosté otočili vývoj zápasu na svojí stranu – 1:2. Tento vývoj už byl asi moc i na Loudu a tak o poločase jsme od něj v šatně nemohli slyšet žádná pozitivní slova.

Do druhého poločasu a po bouřce v šatně jsme šli již z druhou vynucenou změnou v sestavě, kdy Ondru nahradil Pavlík „šídlíčko Baroš“ a byl to právě Barošák, který po pár minutách strávených na hřišti srovnal na 2:2. Od té chvíle jsme opět začali být pány na hřišti a zatlačily hosty na jejich polovinu. Vedoucího gólu jsme se dočkali po nepříliš povedeném rohu, který nakonec střelou z voleje procedil do hostující branky Jarda a vrátil vedení zpět na naší stranu – 3:2. Po tomto gólu přišla opět tradiční oslava střelce, kterou začala pirueta, tanec u praporku a „útěk do Sedlic“. Hosté byli v té době bezradní a s námahou odolávali našim útokům. Po jednom z nich připravil Pospa palebnou pozici pro Sortyho, který technickou střelou z hranice šestnáctky zvýšil na 4:2 a trošku si zpříjemnil své jarní trápení. Poté jsme opět čekali na závěrečný hvizd rozhodčího a čtyři minuty před koncem jsme za to byli potrestáni, kdy jsme po rohu nechali v šestnáctce volného hostujícího hráče, který propálil Matildu a snížil na konečných 4:3 pro naše barvy.

Po zápase mohlo dojít tedy kromě oslavy dědečka konečně i k oslavě třech bodů na našem kontě. K dalšímu zápasu zajíždí naše mužstvo na horkou půdu do Klimkovic. Výkop zápasu je v sobotu  14.5.2011 od 16:30 hodin.