vloženo - 4.10.2010

Sezóna 2010/2011 - Svinov : Suché Lazce 3:1 (0:1)

Sestava: Klapuch – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk (67. min Hečko), Honěk, Kříž, Vlha – Balažovič, Pospěch (55. min. Staňo).

TRAGICKÝ DRUHÝ POLOČAS PŘINESL DALŠÍ PROHRU
Po dvou výhrách v řadě zajíždělo naše mužstvo plné optimismu na hřiště předposledního týmu tabulky, nováčka ze Svinova pro povinnou výhru. Po vydatných deštích v týdnu nás přivítal nekvalitní povrch hřiště, který byl pro naše hráče nejen kluzký, ale i velmi hrbolatý, což velmi znesnadnilo kombinační hru, kterou jsme se jistě chtěli prezentovat.
Úvod zápasu nasvědčoval předzápasovým prognózám, kdy naše mužstvo mělo míč častěji na kopačkách a snažilo se překonat domácí obranu. Hned ve 3. minutě se svou „typickou“ střelou, která nemohla ohrozit domácího brankáře blýskl lazecký Messi, kterého o chvíli později v nepřesnosti napodobil Kreuz. V sedmé minutě už ale udeřilo. Mankův centr z právé strany nepříliš kvalitně v domácí šestnáctce zpracoval Kreuz, poté se ovšem elegantně vyhnul domácímu obránci a propálil domácího gólmana střelou na zadní tyč – 0:1. Poté se hra odbývala většinou mezi oběma šestnáctkami, když především domácí neznamenali pro naši obranu nějaké nebezpečí. Kreuz byl nadále při chuti, kdy ve 12. minutě jeho pumelice jen o málo minula pravou šibenici domácí branky. Ve 14. minutě se ocitnul v dobré příležitosti Pospa, kdy tuto mu darovali domácí obránci svojí špatnou rozehrávkou díky výbornému napadání Balažoviče, ovšem tento s ní naložil prachbídně, kdy zbrkle vystřelil ze šestnáctky přímo do náruče domácího gólmana. Ve 20. minutě se ocitl ve výborné šanci Havlos, kdy ovšem tuto šanci zazdil příliš dlouhým blafákem na domácího gólmana, kdy se vyhnal mimo střelecký úhel a poté alespoň ještě vybojoval roh. O deset minut později se po nahrávce Staníka ocitnul v další šanci Balažovič, ale i tato šance skončila bez gólového efektu. Ve 32. minutě se svojí pověstnou jedovkou s přispěním teče domácího obránce opět připomněl Kreuz, kdy domácí gólman výborným zákrokem vytěsnil tuto střelu na roh. Minutu před koncem poločasu po střele Pavlíka, kterou vyrazil gólman pouze před sebe, vznikl v šestnáctce domácích závar, kdy se ještě pokoušeli dostat míč do domácí branky Havlos a Pospa, ovšem všechny pokusy skončili na obětavých domácích obráncích. První poločas tedy skončil výsledkem 0:1 pro naše barvy, kdy jsme domácí hráče nepustili na dostřel k naší bráně a do druhého poločasu jsme mohli nastoupit optimisticky naladěni.
Co se ovšem urodilo v hlavách našich hráčů v poločasové přestávce ví snad jen oni samotní. Do druhého poločasu nastoupili jakoby bez zájmu o dobrý výsledek, kdy zřejmě předpokládali, že domácí se spokojí s tím, že prohrávají jen 1:0 a naše mužstvo dovede tento zápas v suchém triku k povinnému vítězství. Přestali běhat, nevyrovnali se s důrazem domácích a v podstatě to bylo jen čekání na to, jestli v prvním poločase bezzubí domácí nějaký ten zoubek vystrčí. Těm se to dlouhou dobu nedařilo. Kvalitu hry i nadále ovlivňoval terén, který znesnadňoval jak pohyb hráčů tak i míče. Našim barvám nepomohlo ani dvojí střídání, kterým náš coach zřejmě chtěl oživit naši povadající hru. Když výborně vyvíjející se brejk našeho týmu pokazil příliš dlouhou přihrávkou na (lazeckého štírka s vanou) Havlose Kreuz, přišel na druhé straně trest o který jsme si říkali a domácí po akci po naší levé straně dokázali srovnat – 1:1. Kdo by čekal, že to naše hráče nakopne k větší aktivitě, byl asi nemile překvapen a zklamán. Další pohroma pro naši svatyni přišla dvanáct minut před koncem, kdy se domácí dostali do vedení 2:1. A nebylo to z jejich strany všechno. Dvě minuty před koncem po brejku opět po naší levé straně dokonali domácí zkázu pro naše mužstvo – 3:1. Ještě, že už byl skoro konec, neboť to vzhledem k tragickému výkonu našeho mužstva ve druhém poločase nemuselo být všechno.
Opět jsme se přesvědčili jako již v některých minulých zápasech (např. Markvartovice), že na dobrý výsledek nestačí hrát jen první poločas. Protože to co jsme předvedli ve druhém poločase nemělo s fotbalem nic společného. Bohužel jsme tímto rozlobili i vlastní fanoušky, kteří za námi přicestovali na toto utkání a tito radši ještě před závěrečným hvizdem rozhodčího stadion opustili. To je myslím to největší varování pro další zápasy a důvod k zamyšlení.