Sezóna 2010/2011 - Velká Polom : Suché Lazce 1:2 (0:0)

Sestava: Klapuch, Macháček, Havelka, Laub, Stuchlík, Vlha, Hečko, Honěk, Kříž, Balažovič, Pospěch.

Střídali: Staňo, Munk, Kuba.

Góly: Staňo, Kříž.

Po delší době opět šťastnější report ze zápasu. Na půdu ambiciózní V. Polomi jsme přijeli s cílem hrát více zezadu a zkoušet trestat domácí z brejků, tak jak se to minulé zápasy dařilo našim soupeřům. Nevím, čím to je, ale největším našim problémem je zahrávání standartních situací, což se nám málem opět vymstilo na začátku utkání. Po našem rohu přišel brejk, sražená přihrávka, která znovu neomylně skončila na kopačce domácího útočníka. Ten polostřelou (polocentrem) poslal míč na vzdálenější tyč a druhý útočník ho minul jen o centimetry a k našemu oddechu trefil nohou jen tyč. Jinak Danek nemusel v prvním poločase řešit nebezpečné situace, centry a hlavičky z kraje šestnáctky v klidu pokryl. K druhé brance se nejvíce hrnul hostující Kříž, který domácího gólmana prověřil střelami zpoza šestnáctky a v největší šanci prvního poločasu netrefil tváří v tvář brankáři pravačkou roh branky. Ve druhém poločasu pokračovali domácí s taktikou nakopávaných míčů, ale radovali se hosté. Po centru ze strany prosadil svá kila a centimetry Staňo, (který vystřídal již v 1. poločase „indisponovaného“ Pospěcha) a donesl míč i bránícím hráčem do domácí svatyně. Domácí se tlačili dopředu a hosté měli několik šancí na pojištění náskoku. Například Kříž, který zbrkle vystřelil z hranice šestnáctky (nutno dodat, že mu žádný z kamarádů nezakřičel „sám“, aby si mohl balón v klidu zpracovat a jít sám na gólmana) nebo Munk, jehož přízemní centr proletěl malým vápnem několik centimetrů od brány.  Nedokázali jsme navýšit náskok a 10 minut před koncem přišel trest, kdy po autovém vhazování přebral míč domácí záložník a nikým neatakovaný napálil míč pod břevno naši branky. Ihned následovala další šance domácích, kdy míč z dlouhého nákopu prošel až před branku, ale Danek dokázal zmenšit střelecký úhel a míč vyrazit. 5 minut před koncem utkání se zaskvěl druhý navrátilec po 14 dnech Lajka. Po (ne)faulu na něj na polovině hřiště, jsme rychle rozehráli, překvapili domácí obranu a po přiťuknutí Messiho napálil balón do šibenice domácí brány Kříž. Frustrovaní domácí už se na závěrečný tlak nezmohli a snažili se nám zmrzačit Messiho. Hlavní sudí odpustil jejich záložníkovi červenou kartu za druhý „parádní“ faul zezadu, ale jelikož po rozehrávce foukl do píšťalky 3x, vůbec nás to mrzet nemuselo. Po tomto ubojovaném a vydřeném vítězství mohl v kabině rozjet vítězný pokřik Messi. Ještě jenom na zpestření, aby Messi nevypal pouze jako otloukánek připomenu situaci, kdy se „pomstil“ na svém strážci a zasáhl ho velmi slušným kopem na nejbolestivější místa. To mi připomnělo, že proti němu už nikdy nechci hrát, dokonce ani na tréninku!