vloženo - 23.10.2011

Sezóna 2011/2012 - Suché Lazce : Břidličná 4:1 (2:0)

Branky: Kuba, Havelka (pen.), Vlha, Karpjak
Suché Lazce: Klapuch – Herudek, Laub, Karpjak, Stuchlík (47. Toth) – Balažovič, Honěk, Handzlík, Kuba – Vlha (75. Pospěch), Havelka (83. Macháček).

K souboji o první místo k nám zavítalo mužstvo Břidličné, které je posílené o několik bývalých hráčů Rýmařova a už druhým rokem usiluje o postup do I. A třídy. Svou „nadřazenost a úctu k soupeři“ ukázali členové hostujícího mančaftu hned před utkáním, kdy se vysmívali Dankovi, který lajnoval hřiště a s výsměchem vykřikovali, jak nám dají čtyřku.

Možná i toto vyhecovalo domácí mužstvo, které od začátku na soupeře vlétlo a hned v úvodních minutách si po centru Messiho zpracoval do šestnáctky míč Havelka, bohužel na dlouhou nohu nedal do střely potřebnou razanci. Hosté se poté osmělili a chtěli ukázat, že na špici tabulky nejsou omylem. To vyústilo k několika rohům hostí, kteří po jednom nastřelili břevno domácí branky. Domácí tyto situace ustáli bez úhony a vrhli se do protiútoku. Po jedné akci domácích, centru z levé strany podběhl hostující gólman míč a Kuba skluzem zasunul míč do odkryté branky (1:0). Za několik minut později si posunul míč v pokutovém území Messi a byl sestřelen skluzem hostujícího hráče. Tíhu odpovědnosti na sebe vzal Havelka, počkal si na pohyb gólmana a s přehledem proměnil penaltu (2:0). V dalším průběhu prvního poločasu měl superšanci Handzlík, jenže minul odkrytou branku. Hosté se do poločasu zmohli jen na protesty a komentování výkonu rozhodčího a několik střel z dálky, se kterými si Danek poradil. Nutno také jedním dechem dodat, že rozhodčí nepředvedl zcela objektivní výkon, když za podobné zákroky rozdával žluté karty pouze hostujícím hráčům.

Druhý poločas začali domácí v útlumu a svou nedůrazností pustili hosty do šance, po které se zase emoce parádně rozmíchaly. To totiž Laub na hranici šestnáctky trefil hostujícího hráče bez míče do nohy tak, že kontakt šel slyšet snad až v hospodě U Baly, ovšem píšťalka sudího zůstala němá. Hra se přelévala ze strany na stranu až do okamžiku, kdy svou akci z poloviny hřiště zakončil střelou za hranicí velkého vápna Balažovič. Po jeho střele se „předvedl“ hostující gólman, střelu vyrazil jen nad sebe a dobíhající Vlha jej donesl do branky (3:0). Domácí ještě přidali pojistku po další minele hostujícího gólmana, který vyrazil lehkou střelu na roh. Po rozehrání rohového kopu, usměrnil míč k tyči hlavou Karpjak (4:0). Poté domácí pustili hosty k aktivní hře a ti se dočkali alespoň čestného gólu, když se prosadili z přímého kopu střelou k tyči (4:1). Domácí už zápas dohrávali a přidali hostům ještě pár drsnějších zákroků na cestu, čímž se opticky srovnal výčet žlutých karet.