Aktuality ze Suchých Lazců

vloženo - 5.4.2012

Sezóna 2011/2012 - Suché Lazce : Krásné Loučky 5:2 (2:1)

Sestava: Klapuch – Herudek, Podešva (75. Macháček), Karpjak, Dener – Balažovič, Honěk, Handzlík, Toth – Vlha, Havelka. Trenér: Petr Szczur

Branky: 21. Honěk, 29. a 66. Vlha, 73. Toth, 76. Handzlík – 40. z pen. a 58. Rinke

První domácí utkání letošního roku přijelo do Lazců sehrát mužstvo Krásných Louček. Počasí bylo „aprílové“, v prvním poločase se přehnala bouřka s krupobitím a foukal silný vítr. Naštěstí pro domácí byl vítr na jejich straně a po poločase se umírnil. Bylo i na vrub počasí, že se domácí tlačili více před branku soupeře a měli optickou převahu. V první obrovské šanci se však ocitl hostující hráč, kterému ovšem zkazil radost výborným zákrokem Klapuch. Za chladného počasí otevřel skóre zápasu Honěk, kterému předložil míč do šestnáctky Balažovič, který tak završil parádní kombinaci na pravé straně. Honěk už „pouze míč zpracoval a napálil jej na vzdálenější tyč, kde už ji stačil jen tečovat hostující obránce (1:0). O pár minut později vyslal Hrudek do šance Vlhu, ofsajdová past sklapla naprázdno a domácí šutér obstřelil gólmana hostí (2:0). Hosté neskládali zbraně, hráli aktivně a pomohla jim situace, ve které měli prsty (píšťalku) vítr a sudí. Po jednom z nákopů do pokutového území se míč ve vzduchu zastavil a spadl na ruku Podešvovi, nutno dodat, že ji měl přilepenou u těla. Rozhodčí neváhal a foukl a také hostující špílmachr poslal z penalty Danka na opačnou stranu (2:1). Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kterým zřejmě nevadilo „parádní“ počasí v první půli a dostali domácí zmrzlé hráče pod tlak. Ten pak vyvrcholil vyrovnávacím gólem po přihrávce pod sebe (2:2). Domácí se časem otřepali z počasí i ze hry soupeře a dostali se do vedení po velmi šťastném odrazu. Balažovič napřáhl ke střele zpoza šestnáctky a míč se odrazil od Vlhy do protipohybu gólmana (3:2). Vedení o dvě branky vrátil domácím Toth, který levačkou z úhlu poslal míč do protipohybu gólmana (4:2). Pojistku pro domácí pohodu přidal Hanzlík, kdy po rohu hostů perfektně vyvezl míč Karpjak a vytvořil tak situaci 5 na 2. Předal Herudkovi, kterému při kličce uskočil míč, ale Handlík byl na správném místě a kalatý nesmysl uklidil, tam kam patří (5:2). Hosté ještě dostali šanci na zdramatizování výsledku, jenže hostující kapitán další nabídnutou penaltou pohrdl. Je potřeba dodat, že tentokrát sudí zapískal bez jakýchkoliv pochybností správně.

Jako bonus komentář Jardy:
„Stál ve vápně a míč se od něho odrazil do brány. Byl to sice šťastný, ale z mého pohledu rozhodující okamžik,“ vzpomínal stoper Lazců, který je momentálně zraněný, Jaroslav Laub. „Herně to ještě nebylo ono. Za stavu 2:2 jsme se o výsledek trochu strachovali,“ zakončil.