vloženo - 8.11.2011

Sezóna 2011/2012 - Suché Lazce : M. Albrechtice 10:1 (4:1)

Sestava: Klapuch (46. Matrosz), Herudek, Laub (Pospíšek), Karpjak, Stuchlík, Kuba, Handzlík, Honěk, Balažovič (Toth), Havelka, Vlha

Branky: Vlha 5, Havelka 2, Handzlík, Toth, Pospíšek

Poslední domácí zápas tohoto roku nezačal pro naše mužstvo příliš dobře, nemohlo se dostat do tempa, nepřesně kombinovalo a pouštělo hosty do hry. Facka v podobě inkasované branky na sebe nenechala dlouho čekat. Po ztrátě míče na levé straně prošel hostující hráč až před Danka, naznačil střelu, poté si posunul míč do středu a levačkou obstřelil domácího gólmana (0:1). Domácí pochopili, že takto to asi nepůjde a začali se tlačit před branku hostů za hecování „spolužáků J. Lauba“, kteří toužili po gólu, aby se mohli zahřát připravenou slivovicí. Touhu jim vyplnil přízemní centr Stuchlíka, který proletěl mezi gólmanem a stoperem hostí na hranici penalty, odkud jej uklidil do odkryté brány Havelka (1:1). S tímto se domácí nespokojili a o pár minut později, opět po centru Stuchlíka, načal svůj střelecký účet Vlha střelou z bezprostřední blízkosti (2:1). Další ránu do psychiky hostů přinesla střela Havelky, se kterou si hostující brankář po teči jednoho z obránců nemohl poradit (3:1). Gólovou statistiku prvního poločasu uzavřel Vlha, když mu po nákopu Lauba posadil míč na hlavu před odkrytou bránu Havelka (4:1).
Do druhého poločasu nastoupili domácí s vědomím, že se hosté ještě o něco pokusí a dle hesla „nejlepší obrana je útok“ dotírali na branku hostí. Po jedné z rychlých akcí domácích centroval před bránu, kdo jiný než Stuchlík, Havelka na přední tyči míč pustil a Vlha jej napálil do poloprázdné brány (5:1). Další čárku do kolonky gól si připsal i Handzlík, jež z hranice šestnáctky zakončil placírkou ke vzdálenější tyči (6:1). Po dalším brejku domácích vyzval Havelka ke vstřelení čtvrté branky střelce Vlhu a ten z hranice penalty nezaváhal (7:1). Za dalších pár minut, po odraženém balónu, vyzkoušel štěstí z 25 m Herudek, parádní ránou napálil míč do břevna a střídající Pospíšek, který byl na place snad 30 vteřin míč zasunul do prázdné branky (8:1). Bezradnost hostí nebrala konce a branky se dočkal i střídající Toth (9:1). Utkání zakončil svou pátou brankou v zápase Vlha, který prostřelil vybíhajícího gólmana hostí (10:1).
Zdá se, že domácím spadlo do svatyně hostů úplně všechno, ale opak je pravdou. Můžu zmínit v prvním poločase dvě akce Vlhy, které nedokázal dobře vyřešit tváří tvář gólmanovi Albrechtic. Nebo ve druhém poločase dva průniky Hoňka, který se dvakrát dostal až před gólmana, jenže poprvé přehodil snad i ochrannou síť a podruhé již sedícímu brankáři míč pouze „dloubnul“ do rukavic.
Hvězdy zápasu jsou jasné: 1. Vlha, 2. Stuchlík, 3. zbytek mančaftu.

Neoficiální komentář:
První hvězdou zápasu se stal Ladislav Kuba, který již vyléčil své „škaredé“ zranění kolene (ranka už se mu zcela zacelila). Podle svého komentáře a přihlížejících diváků odvedl spoustu černé práce. U gólu se moc neukazoval, ale to jen z toho důvodu, cituji: „Že svým pohybem na sebe stahoval hráče a uvolňoval prostory, ze kterých se pak mohli prosazovat“. Nutno dodat, že to činil i se sebezapřením, když dostal velmi nepříjemného koňara. Za posloupnost gólů se omlouvám, možná se to seběhlo v jiném pořadí, jenže kdo si má tolik gólů pamatovat!