vloženo - 10.5.2013

Sezóna 2012/2013 - Suché Lazce - Kobeřice 2:2 (1:0)

Branky: Pusch, Klímek

Sestava: Klapuch – Herudek, Havelka, Klímek, Macháček (Hájek) - Balažovič, Honěk, Švec, Pusch (Stuchlík) – Vlha, Kožušník

V dohrávce jednoho ze „zimních“ kol jsme na domácím hřišti přivítali celek s Kobeřic. Hostující mužstvo se nacházelo na 3. místě tabulky s touhou poprat se o postup. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Kobeřic 4:1, kdy jsme v poločase drželi nadějné vedení. Do utkání obě mužstva vstoupila koncentrovaně a bylo vidět, že ani jedno nechce jako první inkasovat. Hosté se prosazovali zejména po křídelních akcích z naší levé strany odkud posílali nebezpečné centry před bránu. Naši defenzívě se s vypětím všech sil dařilo těmto atakům odolávat a když se už hosté dostali ke střele na bránu vše pochytal opět ve výborné formě chytající Danek.

Ovšem my jsme také pouze nebránili, ale naše akce dlouhou dobu nevedli k nebezpečnému zakončení. Hostujícího brankáře jsme zaměstnávali spíše střelami z dálky, kdy nebezpečně vypadal Herudův „plachťák“ mířící do šibenice, který ovšem hostující brankář s námahou vyrazil. Ještě před poločasovou přestávkou jsme se dočkali gólu, kdy po závaru míč vyplul z houštiny hráčů před osamoceného Pušku a pro toho již nebyla velká práce posunout naše mužstvo do vedení 1:0. Do druhého poločasu jsme museli opět udělat jednu vynucenou změnu, kdy Pavlíka nahradil v sestavě Hájo. Zanedlouho jsme se opět mohli radovat neboť na Ondrův roh naskočil Kelim a hlavou zvýšil na 2:0. Následně ještě Sorty krásným pasem vybídl ke skórování Kožku, který obstřelil hostujícího brankáře ovšem i s brankou. Poté hosté trošku zjednodušili hru a začínali se přibližovat k naší brance. Při jednom z útoků Sorty nestačil pokrýt hostujícího hráče na rohu šestnáctky, který vystřelil, Danek dokázal střelu pouze vyrazit na břevno, od kterého se míč odrazil k hostujícímu kanonýrovi Wirthovi, pro kterého už nebyl problém hlavou míč uklidit do brány – 2:1. Snaha hostujících o vyrovnání byla korunována o chvíli později, kdy jsme po trestném kopu z půlky hřiště nepochopitelně nechali u naší levé lajny volného hráče, který přesným centrem na první tyči našel hostujícího kapitána, který míč z voleje uklidil do naší branky – 2:2. A mohlo být ještě hůř, když jsme po dalším trestném kopu neuhlídali hostujícího hráče, který naštěstí míč líznul na břevno od kterého se odrazil zřejmě na brankovou čáru a poté do hřiště. To byla poslední velká šance utkání.

Při cestě domů po zápase jsme k zápasu krátce vyzpovídali střídajícího Hája, který uvedl: Po nešťastném utkání v Hošticích jsem chtěl podat co nejlepší výkon. Bohužel z objektivních příčin jsem se na utkání nemohl připravit tak, jak bych potřeboval. Za celý poločas jsem snad nedal dobrou přihrávku. Před dalšími utkáními budu zřejmě muset více času věnovat odpočinku.

Hájovi děkujeme za kritický názor a těšíme se, že se nám příště svěří nějaký další hráč nebo i funkcionář.

V sobotu 11.5. od 16:30 hodin přivítáme tým Ludgeřovic. Na podzim zápas skončil výsledkem 2:0 pro Ludgeřovice, kdy svůj den neměli hlavně Kožka s Ondrou, kteří nebyli schopni trefit branku.